ساخت نیروگاه برق در شهرك صنعتی گرگان آغاز شد

گرگان - ایرنا - همزمان با گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، عملیات ساخت نیروگاه مولد مقیاس كوچك برق هفت مگاواتی در شهرك صنعتی شماره یك گرگان آغاز شد.

مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی گلستان روز یكشنبه در این پیوند به خبرنگار ایرنا گفت كه این طرح توسط بخش خصوصی با هدف تامین برق واحدهای تولیدی این شهرك و عرضه مازاد آن به شركت برق با اعتبار نزدیك به 440 میلیارد ریال اجرا می شود.
حجت اله خلیل زاده اظهار داشت: ساخت بنا و تجهیز نیروگاه مولد مقیاس كوچك در صورت تامین اعتبار یكسال بعد به پایان خواهد رسید.
به گفته وی شهرك صنعتی شماره یك گرگان در سرخنكلاته این شهرستان 40 هكتار وسعت دارد كه 29 هكتار آن از قابلیت واگذاری برای ساخت و بهره برداری واحدهای تولیدی و صنعتی برخوردار است .
تاكنون 26 هكتار از اراضی این شهرك به متقاضیان سرمایه گذاری واگذار شده یا در دست واگذاری است.
وی اضافه كرد: هم اكنون 10 واحد تولیدی و صنعتی در این شهرك با ایجاد فرصت شغلی برای 174 نفر فعالیت دارند.
به گزارش ایرنا اكنون شهرك ها و نواحی صنعتی گلستان یك نیروگاه مولد در مقیاس كوچك در شهرك صنعتی رامیان واقع در شرق استان از سال قبل با تولید 5 مگاوات برق با سرمایه گذار بخشی خصوصی فعال شده است.
طبق گزارش شركت شهرك های صنعتی گلستان تا پایان شهریور امسال 736 واحد با سرمایه گذاری هشت هزار و 308 میلیارد ریال و ایجاد 13 هزار و 519 فرصت شغلی در این شهرك ها، نواحی صنعتی و یك منطقه اقتصادی اترك در استان گلستان به بهره برداری رسید.
واحدهای فعال در شهرك ها و نواحی صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی اترك گلستان، 27 درصد در بخش شیمیایی، 25 درصد در حوزه صنایع غذایی و آشامیدنی، 16 درصد در بخش فلزی، 9 درصد سلولزی، هفت درصد در بخش كانی غیرفلزی و بقیه در بخش برق و الكترونیك، نساجی و خدمات فعال هستند.
استان گلستان طبق سرشماری نفوس مسكن سال 1395 یك میلیون و 869 هزار نفر جمعیت را در 14 شهرستان جای داده و اقتصاد ساكنان آن بویژه در مناطق روستایی بر پایه كشاورزی استوار است.
6204/3091