۲۱ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۲۰
کد خبر: 83204652
۰ نفر
حضور اهالي فرهنگ، هنر و رسانه در راهپيمايي 22بهمن

تهران – ايرنا - روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در بيانيه اي ضمن دعوت از آحاد مردم براي حضور درراهپيمايي يوم الله بهمن ، اعلام كرد: هنرمندان و اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه نيزهمراه با مسولان و كاركنان اين وزارتخانه و زير مجموعه هاي تابعه دراين راهپيمايي عظيم شركت خواهند كرد.

به گزارش روز يكشنبه خبرنگار فرهنگي ايرنا ، در اين بيانيه آمده است: «انقلاب شكوهمند اسلامي ايران به رهبري حضرت امام خميني(ره) در حالي چهلمين سال پيروزي خود را گرامي مي دارد كه اقتدار و صلابت ملت بزرگ ايران بيش از هر زمان ديگر نزد جهانيان آشكار است.
مبنا و محور اين حركت عظيم مردمي كه نقطه عطفي در دوران معاصر كشورمان محسوب مي شود بر مدار فرهنگ غني ايراني اسلامي اين سرزمين استوار است.

**انقلاب اسلامي موجب عزت و تقويت هويت ملي ايرانيان

انقلاب اسلامي موجب عزت و تقويت هويت ملي ايرانيان گرديد و بيست و دوم بهمن ماه پايان بخش كوچك شمردن ملت بزرگ ايران از سوي استعمارگران و نقطه آغاز فصل شكوفايي ملت ايران در پرتو فرهنگ ديني و ملي شد. بي ترديد عرصه سترگ فرهنگ و هنر در دوران پس از انقلاب، تجلي گاه انسجام و همبستگي بر اساس باورها و ارزش هاي مردمان اين مرز و بوم است.

**كارنامه اي درخشان و غرور آفرين روندهاي توسعه فرهنگي

نگاهي به روندهاي توسعه فرهنگي در سال هاي پس از انقلاب اسلامي مؤيد اين نكته است كه در تمام شاخص هاي فرهنگي و توسعه زير ساخت ها داراي كارنامه اي درخشان و غرور آفرين هستيم و مصداق اين سخن ارزشمند رهبر فرزانه انقلاب كه 'چهل سالگي انقلاب دوران پختگي و نشاط است' در عرصه فرهنگ و هنر به خوبي آشكار و رويش هاي انقلاب در اين عرصه پر شمار بوده است.
در چهلمين بهار آزادي، مسئولان وكاركنان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي همراه با آحاد ملت ايران ضمن گراميداشت ياد شهداي انقلاب اسلامي و امام راحل و با تجديد ميثاق با آرمان هاي بلند نظام جمهوري اسلامي و تجديد عهد با مقتداي خويش مقام معظم رهبري، حضرت آيت الله خامنه اي(مد ظله العالي) در راهپيمايي عظيم يوم الله ٢٢ بهمن، سالروز پيروزي انقلاب اسلامي شركت و نداي اتحاد و سربلندي ايران اسلامي را سر خواهند داد.

** اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه همگام با ديگر اقشار در راهپيمايي 22 بهمن

در اين بيانيه از عموم مردم عزيز كشوربويژه اصحاب فرهيخته فرهنگ، هنر و رسانه كه همواره در روزهاي سخت انقلاب يار و همراه و در پيمودن مسير پيشرفت و توسعه كشور، پيشرو و تاثيرگذار بوده اند، دعوت شده تا با حضور پرنشاط خود همراه و همگام با ديگر اقشار مختلف مردم در اين راهپيمايي ملي، برگ زرين ديگري بر اوراق پرافتخار ايران اسلامي افزوده و حماسه پر شور ديگري خلق كنند.»

** راهپيمايي 22 بهمن

به گزارش ايرنا ، پيروزي انقلاب اسلامي، طليعه پيشرفت كشور در تمام عرصه‌ها بود و در كنار استقلال سياسي، دانشمندان جوان كشورمان در حوزه‌هاي مختلف از قبيل پزشكي، درماني، نانو، هوافضا، انرژي صلح‌آميز هسته‌اي، سلول‌هاي بنيادي، تكنولوژي‌هاي نظامي فوق پيشرفته و ... مرزهاي دانش را درنورديدند و استقلال و خودكفايي را براي اين مرزو بوم به ارمغان آوردند.
راهپيمايي يوم الله 22 بهمن ماه در تهران از ساعت 9 صبح از مسيرهاي 12 گانه از پيش تعيين شده آغاز و در نهايت ازطريق خيابان‌هاي منتهي به ميدان آزادي به محل برگزاري مراسم مي رسد.

** پوشش راهپيمايي 22 بهمن توسط شش هزارو 500 خبرنگار داخلي و خارجي

بزرگداشت چهل سالگي انقلاب اسلامي ايران در مناسبت يوم الله22 بهمن علاوه بر تهران در بيش از هزار شهر و بيش از10هزار روستا نيز برگزار خواهد شد.
200مهمان خارجي از شخصيت‌هاي سياسي، مذهبي، ورزشي و دانشگاهي نيزعلاوه بر عوامل خبري رسانه‌هاي خارجي در اين مراسم حضور خواهند داشت.
پيروان اديان الهي و توحيدي نيز همراه با برخي رهبرانشان در راهپيمايي امسال شركت خواهند كرد.
بيش از يكهزارو 600 غرفه فرهنگي در تهران وبيش از20 هزار غرفه مردمي در شهرستان‌ها براي ارائه خدمات و سرويس دهي به مردم هميشه در صحنه ايران اسلامي تدارك ديده شده است.
طبق برنامه‌ريزي انجام گرفته حدود شش هزار و500 نفر از عوامل خبري رسانه‌هاي مختلف داخلي و خارجي شامل خبرنگار، عكاس و فيلمبردار قرار است اين رويداد بزرگ را پوشش خبري و تصويري دهند.
بر پايه هماهنگي‌ها و آخرين آمار تاكنون بيش از300 نفر از اهالي رسانه‌هاي خارجي قرار است با حضور در كشور از نزديك اين راهپيمايي با شكوه را به صورت زنده به تصوير بكشند.
فراهنگ ** 1355 **