22بهمن نماد همدلی وپویندگی درمسیررهبری است

تهران - ایرنا - دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی راهپیمایی 22بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را نمادی برای همدلی وباهم بودن، ایستادگی در جبهه حق و پویندگی در مسیر رهبری و ولایت عنوان كرد و گفت: اطمینان دارم، ملت شریف ایران همچون گذشته حماسه به یاد ماندنی را فردا خلق كرده وامید دشمنان انقلاب را ناكام خواهند گذاشت.

به گزارش روز یكشنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا ، حجت‌الاسلام والمسلمین سعیدرضا عاملی در پیامی به مناسبت چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی ایران ،گفت: ایران عزیز با برخورداری از ملت قدرتمند و رهبری توانا و حكیم، برخوردرای از قدرت پنجم جهان در منابع طبیعی، رتبه چهارم جهان در منابع انرژی و نسل متفكر و خلاق جوان و همچنین توانایی به‌فعلیت رسیده علمی برتر جهان و صدها توانایی دیگر، شایسته بهترین هاست و به حول و قوه الهی جهان موفقیت‌های بزرگ‌تری را برای انقلاب اسلامی بزرگ و جهانی ایران عزیز شاهد خواهد بود.

** طی راه طولانی با همت و تدبیر، توكل، تعقل، همدلی

وی می افزاید: اكنون كه به حول و قوه الهی چهلمین سال پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی ایران را جشن می‌گیریم، سپاسگزار نعمت اسلام، استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی هستیم و خرسند و مفتخریم كه علیرغم تخریب‌ها، تهدیدها، جنگ‌ها، تحریم‌ها، دروغ پردازی‌ها، دشمنی‌ها و فتنه‌های فراگیر نظام سلطه جهانی؛ انقلاب اسلامی توانسته است همچنان بر عهد لا اله‌الا الله و استقرار توحید در نه گفتن به طاغوت و تاكید بر نهادینه شدن حكومت الهی تا رسیدن به تمدن نوین اسلامی پایدار بماند. راه سخت و پرفراز و نشیبی را طی كرده‌ایم و راه طولانی را باید با همت و تدبیر، توكل، تعقل، همدلی و وحدت طی نمایم.

** عدم پذیرش استیلای طاغوت

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: درعصر فراگیری نظام‌های كفر و الحاد در قالب سوسیالیسم و سكولاریزم كه می‌رفت جایگاه دین را از همه مسیر زندگی و نهادهای اجتماعی دور كند و جهان را در بستر جامعه منهای خدا كه نتیجه آن چیزی جز 'به هم ریختگی، آشفتگی، انحراف فردی و اجتماعی'، پیشرفت‌های ناقص و پذیرش ظلم و استكبار نبود، اراده خدای متعال با ظهور رهبری الهی و امامی از سلاله پاك رسول الله و پیرو صدیق سید الشهدا ظهور پیدا كرد و شعله‌های عشق به خدا و عدم پذیرش استیلاء طاغوت را فراگیر كرد.

** انقلاب اسلامی، پیروزی اسلام و مردم

حجت الاسلام رضاعاملی در این پیام آورده است: انقلاب اسلامی، پیروزی اسلام و مردم بود. مردم به معنای واقعی كلمه كه در آن همه اقوام، همه اقشار، همه نخبگان و روشنفكران و روحانیون و همه گرایش‌ها و تمایلات متنوع و متفاوت و پیروان مذاهب و ادیان مختلف با شعارهای كانونی و ماندگار بر محور اسلام خواهی، عدالت طلبی و نفی سلطه شاه، همبستگی و همدلی برای استقرار اخلاق و كردار نیك و حمایت از ولایت و پشتیبانی مستضعفین، راه جدیدی را به روی مظلومان و مستضعفان و علاقمندان به بازگشت دین و بطور خاص اسلام ناب محمدی به مسیر زندگی خود باز كردند.

** مهمترین دست آورد انقلاب اسلامی همت برای بازگشت دین به مسیر زندگی

وی در ادامه این پیام با بیان اینكه دست آورده‌ای چهل ساله پیروز انقلاب را نمی‌توان صرفاً در آمار و اطلاعات مرتبط با پیشرفت‌ها كه بسیار افتخار آمیز است، جستجو كرد ، اظهارداشت: مهمترین دست آورد انقلاب اسلامی همت برای بازگشت دین به مسیر زندگی بود كه موجب استقلال و خود باوری، اعتماد به نفس فردی، اجتماعی، ملی و البته جهانی شد. پیوند خوردن زندگی و كار، نهادهای علمی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی با دین كاری بس مهم است كه زمان طولانی می‌طلبد كه میوه مبارك این پیوند به كام مردم بنشیند. امروز دانشمندان دنیای غرب نیز بر این باورند كه نجات جامعه غرب در بازگشت دین و پیوند دین با جامعه و حكومت است.


** ناكامی‌ها چهل ساله، دست آورد انقلاب عظیم اسلامی نیست


دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه این پیام تاكید می كند كه به‌طور حتم آسیب‌ها، خطاها و ناكامی‌ها این دوره چهل ساله، دست آورد انقلاب عظیم اسلامی تلقی نمی‌شود و مسیر حكمرانی كشور از این جهت نیازمند پالایش و بازنگری است ولی باید اذعان داشت كه بخش عظیمی از آسیب‌های دوره انقلاب مربوط به دشمنی‌های بی امان و پیوسته نظام سلطه جهانی، خودخواهی‌ها و دور شدن از ارزش‌های انقلاب اسلامی و تلاش بی امان برای تخریب تصویر و وجاهت جمهوری اسلامی است.

** دشمن تلاش دارد حس ناامیدی در مردم ایجاد كند

حجت الاسلام رضاعاملی در عین حال تصریح كرد: دشمنان انقلاب با رژیم سازی از نظام منتخب ملت شریف ایران، سیاه نمایی از اسلام و ایران، تصویرسازی‌های دروغین تلاش كرده‌اند كه حس نا امیدی را در مردم تقویت كنند و با رفتارهای غیر اخلاقی و فاقد مشروعیت حقوقی و بین المللی از مسیر تحریم، تهدید و فشار به تنبیه ملت شریف ایران پرداخته‌اند. در عین حال باید بدانیم در اوج قله نوردی هستیم كه با همدلی و همكاری، دستگیری از خسته شدگان و ایجاد فضای دوستی و صمیمت چند گامی تا رسیدن به 'برترین قدرت جهان' و 'ایجاد جامعه نوین اسلامی' كه حس 'عضویت افتخار آفرین ملی' را برای همگان تأمین می‌كند، چند گام استواری بیش نداریم.

** 'ما توانسته‌ایم'، 'ما می‌توانیم' و 'ما خواهیم توانست'

وی تاكید كرد : به لطف خدای سبحان، رهبری فهیم، حكیمانه، دورنگرانه و البته الهی آیت الله خامنه ای كه سایه پر حكمت و پر فیض ایشان مستدام باد و ایثار و از خود گذشتگی‌های پر ارزش شهدا؛ ایثارگران و جانبازان و خانواده‌های گرانقدر آنها و البته تلاش و تدبیر همه مردم شریف ایران عزیز و از خودگذشتگی و تدبیر مسئولان، جهادگران و پاسداران الهی در ادوار مختلف چهل سال گذشته، توانسته‌ایم و الحق باید بگوییم 'ما توانسته‌ایم'، 'ما می‌توانیم' و 'ما خواهیم توانست' كه در بلندای قله‌های افتخار وكمال گرایانه جهان بایستیم.

** سرمایه انسانی و اجتماعی ایران، جز فاخرترین و كیفی‌ترین جهان

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه این پیام می افزاید: امروز به‌طور حتم سرمایه انسانی و اجتماعی جمهوری اسلامی ایران، جز فاخرترین و كیفی‌ترین سرمایه‌های انسانی جهان است كه موجب پیشرفت و توسعه فراگیر كشور و برخورداری از مواهب زندگی در سراسر ایران عزیز و كشورهای مختلف جهان شده است. كسب رشد علمی در جایگاه چهارم جهان، احتساب جایگاه ممتار در میان ده كشور برتر جهان، در المپیادهای فیزیك، شیمی، ریاضیات، زیست شناسی، صنایع رباتیك، صنایع هوا-فضا و فنآوری های نانو، سلول‌های بنیادین، زیست فناوری و فنآوری های هسته‌ای و البته قدرتمندترین در علوم پزشكی و صنایع غذایی و كشاورزی و برخورداری از برترین میانگین‌ها و نسبت عظیم دانشجویان دختر و پسر در جهان، استقلال دارویی، پزشكی، غذایی، انرژی و بهره‌مندی از برترین امنیت اجتماعی، فرهنگی و سیاسی در جهان، بهره مند از هنر فاخر و به اذعان مراكز مطالعاتی غرب، قرار گرفتن در جایگاه قدرت هشتم جهانی و برخورداری از مردم سالاری در همه حوزه‌های محلی، شهری، استانی و ملی، تصویر با عظمتی از مردم پرافتخار ایران عزیز را به نمایش گذاشته است. ایران عزیز بر مبنای گزارش‌های سازمان ملل رتبه اول رشد در شاخص توسعه انسانی (HDE) در 4 دهه اخیر را به خود اختصاص داده است.

** برتری ایران در پنج نیاز اساسی

وی در ادامه این پیام تاكید می كند: امروز ایران عزیز در پنج نیاز اساسی یعنی آموزش و تربیت، بهداشت و درمان، غذا و دارو، انرژی و امنیت از استقلال و توانایی برتر برخوردار است و این بنیان مهمی است كه هیچیك از آنها قبل از انقلاب وجود نداشته و به یاری انقلاب و ارزش‌های انقلابی و خدا باوری و خود باوری به‌دست آمده است كه نیازمند پاسداری از این ارزش بزرگ هستیم. ما نیازمند استقرار و فراگیری عدالت در همه جنبه‌های زندگی هستیم و با رهبری فرخنده و بالنده حكیم انقلاب دهه آینده؛ دهه عدالت و اخلاق فراگیر در ایران عزیز و ناامیدی كامل دشمنان خواهد بود و این مهم از طریق محوریت كتاب خدا، ولایت و عقلانیت الهی نظام‌مند تأمین خواهد شد.

** ما 'بودن و نبودن‌های آینده تاریخ' را رقم می زنیم

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی دراین پیام آورده است: امروز مسئولیت ما به‌عنوان یك مسلمان ایرانی و به‌عنوان یك ایرانی با هر مرام و مسلكی كه داریم از هر روز گذشته تاریخ بیشتر و بیشتر شده است. امروز ما 'بودن و نبودن‌های آینده تاریخ' را رقم می زنیم. می‌توانیم به استقرار جهان رها شده از سلطه و استیلاء طاغوت، ظلم و جنایت‌های منتهی به كشتار جمعی و آزار و اذیت مردم جهان كمك كنیم و جهان سراسر صلح و آرامش را مستقر كنیم كه این میراث وعده داده شده قطعی الهی است كه 'ان الارض یرثها عبادی الصالحون' (انبیا -105). ما می‌توانیم ارزش خدا (ما قدر الله حق قدره، زمر -67) را كه طی صده های متمادی مورد تهاجم قرار گرفته است، دوباره احیا كنیم كه احیا آن حتی در مورد یك فرد، ارزش جهانی دارد (من احیاها فكانما احیا الناس جمیعاً – مائده/32).
به گفته حجت الاسلام رضاعاملی انقلاب فرهنگی ما تا رسیدن به قله‌های علم و فرهنگ برتر جهان باید ادامه پیدا كند تا شاهد جامعه برخوردار از آرامش ناشی از قدرت علم و فرهنگ و عدالت اجتماعی باشیم.

** راهپیمایی 22 بهمن نمادی برای همدلی و باهم بودن

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه این پیام تاكید دارد كه راهپیمایی 22 بهمن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نمادی برای همدلی و باهم بودن، ایستادگی در جبهه حق و پویندگی در مسیر رهبری و ولایت است. اطمینان دارم، ملت شریف ایران همچون گذشته حماسه به یاد ماندنی را خلق خواهند نمود و امید دشمنان انقلاب را ناكام خواهند گذاشت. ایران عزیز با برخورداری از ملت قدرتمند و رهبری توانا و حكیم، برخوردرای از قدرت پنجم جهان در منابع طبیعی، رتبه چهارم جهان در منابع انرژی و نسل متفكر و خلاق جوان و همچنین توانایی به‌فعلیت رسیده علمی برتر جهان و صدها توانایی دیگر، شایسته بهترین هاست و به حول و قوه الهی جهان موفقیت‌های بزرگ‌تری را برای انقلاب اسلامی بزرگ و جهانی ایران عزیز شاهد خواهد بود.
فراهنگ ** 1355 **