كتاب «افتخار به گذشته، امید به آینده» در سارایوو انتشار یافت

بلگراد-ایرنا- همزمان با دهه فجر كتابی با عنوان «افتخار به گذشته، امید به آینده» با هدف بیان بخشی از دستاوردهای انقلاب اسلامی و فرصت های موجود در ایران اسلامی با همت سفارت جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین به چاپ رسید.

به گزارش روز یكشنبه ایرنا از سفارت ایران در سارایوو، محمود حیدری سفیر جمهوری اسلامی ایران در بوسنی و هرزگوین در مقدمه این كتاب نوشت: ملت ایران به دستاوردهایش شامل نفی استبداد و دیكتاتوری سلطنتی، احیاء ارزش های انسانی و اسلامی، كسب استقلال، آزادی و مردم سالاری دینی از یك سو و پیشرفت های حاصله در عرصه های علمی، صنعتی، اقتصادی و فرهنگی می بالد و خرسند است كه مشكلات و دسیسه های فراوان استكبار جهانی و عوامل منطقه ای آن نتوانسته این انقلاب را متوقف كند.
حیدری اضافه كرد: جمهوری اسلامی ایران به عنوان كشوری تاریخ ساز، تمدن پرور و با ثبات كه در منطقه ای بسیار مهم اما بحران خیر قرار گرفته، افتخار می كند كه در مبارزه با اشغالگری، تروریسم، رادیكالیسم و یكجانبه گرایی سلطه طلبانه به عنوان مهمترین چالش ها و تهدیدات منطقه ای و جهانی پیشگام بوده و نقش مهمش در ثبات بخشی به منطقه خاورمیانه بر همگان آشكار است.
قابل ذكر است كه مجموعه حاضر كه در سارایوو به چاپ رسیده، حاوی نگاهی اجمالی به دستاوردهای انقلاب اسلامی ایران در چهار دهه اخیر و گوشه ای از فرصت ها و مزیت های موجود در كشورمان به چاپ رسیده است.
در این مجموعه چند مقاله مانند؛ نگاهی اجمالی به دستاوردهای انقلاب اسلامی در چهل ساله گذشته، آشنایی با ساختار نظام سیاسی جمهوری اسلامی ایران، نگاهی به وضعیت و جایگاه اقلیت های دینی در جمهوری اسلامی ایران ترجمه و منتشر شده است.
همچنین نگاهی به ظرفیت ها و فرصت های موجود، نگاهی به مقوله گردشگری و میراث جهانی و آشنایی با قوانین سرمایه گذاری خارجی در جمهوری اسلامی ایران از دیگر مطالبی هستند كه در این مجموعه توسط ‘مریم رضاییان رامشه' گردآوری، تدوین و به زبان بوسنیایی ترجمه و منتشر شده است.
اروپام**436**