مردم هوشيارانه در راهپيمايي 22 بهمن شركت مي كنند

ساري- ايرنا- وزير امور اقتصادي و دارايي گفت: مردم ما با وجود همه مشكلات و تنگناهاي اقتصادي امسال به صورت هوشمندانه در راهپيمايي 22 بهمن شركت مي كنند تا اجازه ندهند خواب آشفته دشمنان تعبير شود.

به گزارش خبرنگار ايرنا، فرهاد دژپسند روز يكشنبه در گفت و گو با خبرنگاران مازندراني در زادگاهش رستمكلا افزود: مردم ما نشان داده اند كه مشكلات آنان را از آرمان هايشان جدا نخواهد كرد، چنان كه در جنگ هشت ساله اين موضوع را به دشمنان ثابت كردند.
وي گفت: مردم به رغم مشكلات اقتصادي و گراني هايي كه در جامعه وجود دارد و از اين وضعيت بشدت دلخور هستند، اما هوشمندانه تصميم مي گيرند و اين مسائل و مشكلات را از كليت نظام جدا مي كنند و با حضور حداكثري در راهپيمايي 22 بهمن مشت محكمي بر دهان دشمنان خواهند زد.
وزير اقتصاد افزود: مردم ما با اراده اي كه جنگ را مديريت كردند، به دفاع از انقلاب برخاسته و راهپيمايي با شكوهي را شكل خواهند داد كه دشمن را زمين گير كند.
** تلاش شبابه روزي براي كاهش مشكلات مردم
دژپسند ناراحتي مردم از وضعيت اقتصادي و گراني ها را حق آنان دانست و تاكيد كرد: همه مسئولان بويژه مجموعه دولت از اين وضعيت ناراحت هستيم و دولت با تشكيل هسته انديشه‌ورز در حال كار كردن براي كاهش مشكلات اقتصادي است.
وي تلاش هاي مجموعه اقتصادي دولت براي ناكام گذاشتن نقشه هاي دشمن را موفق ولي ناكافي ارزيابي كرد و توضيح داد: در ماه خرداد و پس از آن در ماه شهريور امسال اقتصاددانان پيش‌بيني كردند كه تورم به 50 تا 60 درصد مي‌رسد، اما امروز 20 درصد است كه نشان مي دهد تلاش ها موثر بوده است.
وزير اقتصاد تمركز مجموعه اقتصادي دولت را بر كنترل تورم و ناكارآمد كردن نقشه هاي دشمنان دانست و گفت: تلاش ما در درجه اول اين است كه نرخ تورم را مديريت كنيم تا به مردم آسيب نرسد، ولي آنچه مسلم است اين كه بايد موضوع تورم را از گران فروشي جدا كرد.
وي افزود: مردم از گران‌فروشي خيلي عصباني و ناراحت هستند و حق هم دارند و دولت هم تلاش دارد از طريق شبكه هاي نظارتي موجود و تعريف مكانيسم هاي جديد با گران‌فروشي در كنار كنترل تورم مقابله ‌كند.
دژپسند در پاسخ به پرسش يكي از خبرنگاران در اين باره كه چه خبر خوشحال كننده اي براي مردم در آستانه سال نو دارد، گفت: تلاش داريم تا سهام عدالتي را كه مردم دارند آزاد كنيم تا آن را اگر دوست دارند بفروشند و به يك كالاي سرمايه‌اي تبديل كنند.
وي افزود: به دنبال اين هم هستيم يك مقداري كنترل قيمت شديدتر و عرضه كالا در بازار بيشتر شود و اين كار را در باره گوشت شروع كرديم كه قيمتش در بازار بالا رفته است و با همكاري گمركات عرضه را زياد مي‌كنيم تا قيمت كنترل شود.
وزير امور اقتصادي و دارايي سخنران مراسم 22 بهمن در مركز مازندران است.
7332/1654