عناصر داعش با توافق آمريكا از شرق سوريه خارج مي شوند

تهران- ايرنا- شبكه خبري الميادين گزارش داد كه ائتلاف به اصطلاح بين المللي به سركردگي آمريكا و شبه نظاميان كرد هم پيمان اين ائتلاف، با گروه تروريستي داعش درباره خروج عناصر تروريستي از شرق سوريه به توافق رسيدند.

به گزارش بامداد يكشنبه ايرنا، الميادين افزود: اين توافق شامل خروج داعش از آخرين منطقه تحت كنترل خود در شرق رودخانه فرات و احتمال انتقال عناصر اين گروهك به سوي بيابان هاي استان الانبار عراق يا منطقه التنف در سوريه است.
الميادين به نقل از مخالفان دولت سوريه گزارش داد كه ائتلاف آمريكايي و گروه موسوم به نيروهاي دموكراتيك سوريه (قسد) با داعش بر سر خروج عناصر اين گروه، از مناطق شرقي رود فرات به توافق دست يافتند.
بر اساس اين گزارش، هرچند مقصد داعش هنوز مشخص نيست، اما به احتمال زياد عناصر اين گروهك به صحراي الانبار در عراق و يا منطقه التنف در سوريه منتقل شوند.
بر اين اساس، زخمي هاي داعش از منطقه شرق فرات خارج و تحت درمان قرار خواهند گرفت و برخي از اسراي داعشي نيز تحويل آمريكا خواهند شد.
اين در حالي است كه نيروهاي دمكراتيك سوريه به تازگي از نبرد نهايي براي نابودي داعش خبرداده بود.
سوريه در هفت سال گذشته شاهد جنگ داخلي و حضور گروه هاي تروريستي حمايت شده از سوي كشورهاي غربي- عربي است كه تاكنون صدها هزار كشته و ميليون ها نفر آواره در داخل و خارج اين كشور به جا گذاشته است.
شبد**1480**1010