پروازهای فرودگاه تبریز 11 برابر شد

تبریز- ایرنا- مدیركل فرودگاه های آذربایجان شرقی گفت: تعداد پروازهای سالانه فرودگاه بین المللی شهید مدنی تبریز در دوره پس از پیروزی انقلاب اسلامی نسبت به قبل از آن 11 برابر افزایش یافته است.

مصطفی صفایی روز شنبه در گفت و گو با ایرنا با اشاره به اینكه حمل و نقل هوایی با توجه به سرعت انتقال مسافر و بار نقش ارزشمندی در جابجایی كالا و مسافر ایفا می كند، افزود: فرودگاه تبریز بنا به اهمیت آن در منطقه شمالغرب كشور از ظرفیت بالایی برای جابجایی مسافر و بار برخوردار است.
وی ادامه داد: در سال 1357 سالانه یك هزار و 460 پرواز در فرودگاه تبریز انجام می شد كه این تعداد در سال گذشته به 15 هزار و 740 پرواز رسیده است.
صفایی اضافه كرد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی بطور متوسط روزانه چهار پرواز از این فرودگاه انجام می شد كه این تعداد در سال گذشته به 43 پرواز افزایش یافته كه از این تعداد روزانه 36 پرواز داخلی و هفت پرواز خارجی است.
وی افزود: تعداد مسافران جابجا شده توسط فرودگاه تبریز در سال گذشته نسبت به سال 1357 بیش از 10.2 برابر شده است.
مدیركل فرودگاه های آذربایجان شرقی ادامه داد: میزان بار جابجا شده توسط سیستم حمل و نقل هوایی استان در سال گذشته 14 هزار و 608 تن بوده كه در مقایسه با عملكرد سال 1357 بیش از پنج برابر شده است.
وی گفت: در حالی كه در سال 1357 شركت هواپیمایی ملی تنها شركت فعال در حمل و نقل هوایی استان بود در سال گذشته 14 شركت هواپیمایی در استان فعال بودند.
صفایی اضافه كرد: تنها مسیر پروازی فرودگاه تبریز پیش از پیروزی انقلاب اسلامی مسیر تبریز- تهران و بالعكس بوده و پرواز به مقصد خارج وجود نداشته است.
وی خاطرنشان كرد: در سال گذشته از فرودگاه شهید مدنی تبریز به 10 فرودگاه داخلی و 14 فرودگاه خارجی پرواز انجام شد.
فرودگاه تبریز در سال ۱۳۲۹ با مأموریت ارائه خدمات هوائی، پروازهای برنامه‌ای و غیر برنامه‌ای، آموزشی و نظامی برای مسافرین، متقاضیان و سایر ارگان‌های كشوری و تحت نظارت ضوابط سازمان جهانی هوانوردی ICAO به بهره برداری رسید.
6120/3071