دانشگاه سمنان پس از انقلاب 430 عنوان كتاب به چاپ رساند

سمنان- ايرنا- معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه سمنان با بيان اين كه توجه به پژوهش وعلم افزايي از بركات انقلاب اسلامي است، گفت: 430 عنوان كتاب به وسيله استادان دانشگاه سمنان به چاپ رسيده است.

سيف الله سعدالدين روز شنبه در گفت و گو با ايرنا افزود: چاب اين تعداد كتاب چشمگير و نشاندهنده توجه به علم، پژوهش و توسعه و پيشرفت علمي دانشگاه سمنان بعد از پيروزي انقلاب اسلامي است.
وي با بيان اين كه يكي از معيارهاي سنجش سطح علمي دانشگاه ها، تعداد مجله هاي تخصصي و مقاله هايي است كه به چاپ مي رسد، ادامه داد: اكنون دانشگاه سمنان 18 مجله تخصصي را با كمك نخبگان اين دانشگاه به چاپ مي رساند.
وي ابراز داشت: از 18 مجله تخصصي دانشگاه سمنان، هشت مجله به زبان انگليسي، 9 مجله به زبان فارسي و يك مجله به زبان عربي چاپ مي شود.
سعدالدين با بيان اين كه سه نفر از استادان دانشگاه سمنان جزء يك درصد پژوهشگران برتر عرصه بين المللي هستند، افزود: پرورش چنين نخبگاني كه در عرصه بين الملل حرفي براي گفتن دارند از سرمايه ها و دستاوردهاي انقلاب اسلامي محسوب مي شوند.
وي تصريح كرد: در سال هاي گذشته هفت هزار و 380 مقاله دانشجويان و استادهاي اين دانشگاه در در مجله هاي ملي و بين المللي چاپ شده است و اين تعداد چاپ مقاله چشمگير است.
وي با بيان اين كاهش فاصله بين دانشگاه و صنعت راهكار دستيابي به موفقيت و افزايش بازدهي است، خاطر نشان كرد: دانشگاه سمنان امسال براي رفع مشكلات دولت و بخش خصوصي انجام 147 طرح پژوهشي را برعهده گرفته است.
معاون پژوهشي و فناوري دانشگاه سمنان، دستيابي به علوم مختلف مانند علوم فضايي، موشكي، انرژي هسته اي، نانو تكنولوژي را از ديگر دستاوردهاي انقلاب اسلامي عنوان كرد و افزود: نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران بر اساس تفكر توسعه فرهنگي، آموزشي و تحقيقاتي شكل گرفت.
به گزارش ايرنا، دانشگاه سمنان در سال 1353 با نام مدرسه عالي تكنولوژي تاسيس شد كه در حدود 500 دانشجو در پنج رشته در آن مشغول به تحصيل بودند اما بعد از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي شرايط براي آموزش و تحصيل جويندگان علم تسهيل شد اكنون اين دانشگاه 13 هزار دانشجو دارد كه از اين تعداد يك هزار دانشجو در مقطع دكتري، چهار هزار و 500 دانشجو در مقطع كارشناسي ارشد و طيف گسترده اي از دانشجويان در مقطع كارشناسي مشغول به تحصيل هستند.
7342/6103