كارگاه آموزشی عكاسی با تلفن همراه در میبد برگزار شد

یزد - ایرنا - كارگاه آموزشی عكاسی با تلفن همراه كه با حضور 30 هنرجو از شهرهای تهران ، شهركرد، بافق ، اشكذر، میبد ، اردكان و یزد روزهای پنجشنبه و جمعه به مدت 20 ساعت در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میبد برگزار شد، جمعه شب پایان یافت.

به گزارش ایرنا ، رئیس انجمن عكاسی میبد جمعه شب در مراسم پایانی این دوره آموزشی گفت: این كارگاه به صورت آموزشی تشكیل شد كه هدف از آن آشنایی علاقه مندان به هنر عكاسی با قابلیت های تلفن موبایل برای تولید تصاویر حرفه ای است.
فروغ السادات موسوی افزود: موبایل قابلیت های فنی خاص خود را دارد و می تواند گاهی جایگزین دوربین عكاسی شود و جدا از نگاه ابزاری به موبایل درك نور اهمیت زیادی دارد كه می تواند با یك دوربین عكاسی و یا با یك موبایل ثبت شود.
همچنین مدرس این كارگاه آموزشی كه در شهرهای مختلف كشور كارگاه های عكاسی برگزار كرد، نیز در سخنانی هدف از برگزاری كارگاه را رشد تفكر عكاسی ، درك بهتر دنیای اطراف با نگاه ویژه به تاثیر نور در ایجاد تصاویر و همچنین رویكردی دانست كه به دنبال آن مردم توجه بیشتری به محیط اطراف خود داشته باشند و برای عكاسی از ساده ترین و در دسترس ترین ابزار استفاده كنند تا به صورت روزانه اتفاق های مهم زندگی خود را ثبت كنند.
نگار آقاعلی طاری افزود: داشتن ابزار خوب اولویت برای ثبت عكس نیست و هركس حق لذت بردن از عكس گرفتن را دارد و به همین دلیل بیشتر تاكید بر درك دنیای اطراف ، نور و كادربندی در تصویر بود.
وی تصریح كرد: هنرجویان عكاسی در میبد به ویژه در گروه سنی نوجوان با جدی گرفتن این كارگاه همانطور كه به صورت نظری یاد گرفتند عملی هم كار كردند و در اجرا كه بیشترین وقت و دقت را گذاشتند، نشان دادند، استعدادهای خوبی در زمینه هنر عكاسی دارند.
این مدرس عكاسی بهترین عامل برای موفق شدن در عكاسی را داشتن نگاه خوب ، فلسفه و ایدئولوژی مشخص برای زندگی عنوان كرد تا فرد با توجه به فلسفه زندگی خودش بتواند بهتر ببیند نه اینكه منحصرا تنها با توجه به اینكه چیزی نور و فرم دارد به صورت تقلیدی كار عكاسی را انجام دهد ، باید با گذر زمان نگاه خاص خود در عكاسی را پیدا كند.
10 انجمن در زمینه های هنری، خوشنویسی ، عكاسی ، فن بیان و گویندگی ، نمایش و... در شهرستان میبد فعالیت دارد.
مركز شهرستان 104هزار نفری میبد در 50 كیلومتری شمال غرب شهر یزد مركز این استان قرار دارد.
9934/ 2047/

سرخط اخبار استان‌ها