اعتبار كارت كیشوندی افزایش  یابد،  ازچهره های ماندگار كیش تجلیل شود

كیش - ایرنا - مدیرعامل منطقه آزاد كیش خواستار افزایش اعتبار كارت كیشوندی، تجلیل از چهره های ماندگار و اعطای برند كیشوند افتخاری به كسانی شد كه در سطح منطقه ای، ملی و جزیره كیش خدمات ارزنده ارائه می كنند.

به گزارش ایرنا، غلامحسین مظفری طی سخنانی در یكصدمین دوره آموزش فرهنگ كیشوندی كه با حضور شهردار تهران در مركز همایشهای بین المللی جزیره كیش برگزار شد، ضمن تجلیل از پایه گذران این طرح بدیع و خلاقانه اظهار امیدواری كرد كه در آینده نیز این راه ادامه یابد و منشا خیر و بركت برای جزیره كیش و كیشوندان باشد.
.وی با بیان اینكه كارت كیشوندی بانك اطلاعاتی موثق و كاربردی است ابراز امیدواری كرد با طبقه بندی، مدیریت و برنامه ریزی براساس اطلاعات گردآمده دربخش كیشوندی، مشاركت واقعی كیشوندان در ساخت و احیای فرهنگ و توسعه كیش افزایش یابد.
مظفری ضمن معرفی شهردار تهران به عنوان كیشوند افتخاری و اشاره به سوابق وی در معماری و طراحی سازه های كیش گفت: در بحث معماری و شهرسازی جزیره، ایده های شهردار تهران می تواند پشتیبان فعالیت های سازمان منطقه آزاد كیش و سازمانهای دیگر باشد.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد كیش از كارت كیشوندی به عنوان یك كارت شناسایی معتبر نام برد و افزود: بدیهی است تلاشها در جهت ارتقا استفاده از كارت باید افزایش یابد.
مظفری پیشنهاد داد: تا یكصد نفر از كیشوندان باسابقه و موثر در حوزه های مختلف جزیره كیش به عنوان چهره های ماندگار و شاخص كیش معرفی و آلبومی از تاثیر و سوابق این اشخاص تدوین و از آنان تجلیل شود.
غلامحسین مظفری تاكید كرد: درآینده اشخاصی كه در سطح ملی و منطقه ای و جزیره كیش ایده ها و نظرات كارشناسی و شناخت دقیق و دلسوزانه دارند به عنوان كیشوندان افتخاری محسوب شوند.
مدیر عامل سازمان منطقه آزاد كیش از این جزیره به عنوان الگوی قابل تعمیم شهری برای تمامی شهرهای كشور نام برد و افزود: توجه مستمر وجدی به رفتار فاخر مبتنی بر نظم، ارتقا و توسعه حقوق شهروندی و احیا معماری بومی، كیش را به عنوان یك الگوی در سطح ملی مطرح كرده است.
**پژوهشكده محیط زیست در كیش راه اندازی می شود**
مظفری رویكرد جدید در جزیره كیش را بهره برداری از پتانسیل ها و ظرفیت های حوزه محیط زیست عنوان كرد و گفت:ساختمان پژوهشكده محیط زیست كیش احداث شده و مذاكرات مناسبی با هدف بهره گیری از ظرفیتهای دانشگاههای معتبر كشوری در قالب یك كنسرسیوم انجام شده تا این پژوهشكده با مدیریت مشاركتی دانشگاههای علم و صنعت، شریف، تهران و دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان محیط زیست اداره شود.
در این مراسم فرمانده ویژه انتظامی كیش ومعاون فرهنگی واجتماعی سازمان منطقه آزاد كیش نیزگزارش هایی از اقدامات انجام شده در جهت آموزش به شهروندان، ارتقا فرهنگ شهروندی در كیش و افزایش امنیت ومشاركت های اجتماعی ارائه كردند.
تقدیر از دست اندركاران برگزاری دوره های آموزشی به كیشوندان و فعالان این حوزه در سازمان منطقه آزاد كیش و نهادهای نظامی، انتظامی و شهری جزیره از دیگر بخش های این مراسم بود.
1339