دو فلسطینی شهید و 17 تن دیگر زخمی شدند

تهران – ایرنا – وزارت بهداشت فلسطین در غزه روز جمعه اعلام كرد كه در چهل و ششمین هفته از برگزاری تظاهرات بازگشت در مرز این باریكه و سرزمین های اشغالی تاكنون دو فلسطینی به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی شهید و 17 تن دیگر زخمی شدند.

به گزارش پایگاه خبری معا فلسطین، وزارت بهداشت فلسطین افزود: «حس ایاد شلبی» نوجوان 14 ساله و «حمزه محمد رشدی» 17 ساله به ضرب گلوله نظامیان صهیونیستی درشرق غزه به شهادت رسیدند.
وزارت بهداشت فلسطین همچنین آمار زخمی های تظاهرات بازگشت را تا كنون 17تن اعلام كرده است.
هزاران نفر از مردم غزه امروز (جمعه) نیز با برگزاری راهپیمایی در مرز غزه و سرزمین های اشغالی علیه محاصره غزه و در حمایت از حق بازگشت آوارگان فلسطینی تظاهرات كردند.
راهپیمایی‌های بزرگ بازگشت از 30 مارس گذشته (10 فروردین) جمعه هر هفته همچنان در طول نوار مرزی غزه با سرزمین‌های اشغالی در اعتراض به انتقال سفارت آمریكا به قدس و محاصره نوار غزه برگزار می‌شود.
با وجود مخالفت و تحریم بسیاری از كشورهای جهان مانند اتحادیه اروپا، در 24 اردیبهشت در اقدامی تحریك آمیز، سفارت آمریكا از تل آویو به قدس اشغالی انتقال یافت.
شمار شهدای فلسطینی در راهپیمایی بزرگ بازگشت از آغاز تاكنون به 272 نفر رسیده و 25 هزار نفر دیگر نیز در این تظاهرات مسالمت آمیز به دست ارتش رژیم صهیونیستی زخمی شده اند.
شبك**9365**1708