انقلاب اسلامی ایران منطقه و جهان را تغییر داد

كابل - ایرنا - رهبر حزب رفاه ملی افغانستان انقلاب اسلامی ایران را تحول بزرگ در منطقه و جهان دانست كه همه را تغییر داد و این كار با رهبری خردمندانه امام «خمینی» (ره) جامه عمل پوشید.

به گزارش ایرنا، «محمدحسن جعفری» روز جمعه در گفت وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا در كابل، چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران را به مقام معظم رهبری، دولت و مردم ایران تبریك گفت و آن را قابل تقدیر دانست.
وی گفت: انقلاب اسلامی ایران بزرگترین دستاورد برای جهان، كشورهای اسلامی بویژه مردم ایران بود، ایرانی ها با رهبری خردمندانه امام، دولت 2 هزارو 500 ساله ستم شاهی را از بین برد.
وی گفت كه ایران آن روز در انزوای كامل بود و به عنوان ژاندارم منطقه برای آمریكا كار می كرد و از پایگاه و جایگاه اجتماعی خوبی هم برخوردار نبود.
به باور وی، اما پس از پیروزی انقلاب اسلامی، ایران از جایگاه ویژه ای در منطقه و جهان برخوردار شده و باوجود موضع خصمانه غرب بویژه آمریكا و تحریم های شدید، همچنان با قوت به پیشرفت و توسعه ادامه می دهد.
رهبر حزب رفاه ملی افغانستان افزود: انقلاب اسلامی ایران امروز هم زنده و مانند 40 سال قبل باقوت ایستاده و در برابر استكبار جهانی مبارزه می كند.
به گفته جعفری ایران امروز در داخل كشور پیشرفت های قابل توجهی كرده و هم در بعد اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و هم در بعد تسلیحاتی برای دفاع از خود سلاحهایی را تولید كرده كه غرب، اسرائیل و آمریكا را به وحشت انداخته است.
به باور رهبر حزب رفاه ملی افغانستان آمریكا و اسرائیل از ایران امروز به دلیل داشتن استقلال كامل و مسیر پیشرفتی را كه طی می كند به وحشت افتاده و خواب از چشمان شان رفته كه همه بیانگر موفقیت های انقلاب است.
جعفری افزود: در جهان اسلام امروز هیچ كشوری به اندازه ایران مستقل و غیر وابسته نیست و با تمام قوت در كنار جهان در برابر دشمنان خود ایستاده است.
وی تأكید كرد كه انقلاب ایران دستاورد بزرگی برای محرومان و مظلومان ایران و كشورهای تحت ستم بود.
به باور این سیاستمدار افغان، كشورهای غرب و در رأس آنها آمریكا با تمام توان تلاش دارند كه مشكلات جدی برای ایران خلق كنند اما به هیچ عنوان عزت و سربلندی ایرانی ها را نخواهند توانست زیر سوال برند.
وی در باره رابطه افغانستان و ایران گفت: دو كشور همسایه هستیم كه دارای تاریخ، فرهنگ، زبان و مرز مشترك بوده و رابطه دوستانه و برادرانه هم داریم.
جعفری گفت كه دولت و ملت ایران در دوران جهاد علیه شوروی سابق در كنار مردم افغانستان ایستاد و از انقلاب مردم افغانستان حمایت كرد و از مهاجران افغان با قدر و عزت میزبانی كردند و در حال حاضر نیز میلیون ها مهاجر در ایران زندگی می كنند.
وی در قبال وضعیت اخیر افغانستان هم گفت كه ایران روند صلح افغانستان را با محوریت و خواست دولت افغانستان حمایت می كند و برخلاف آمریكا و كشورهای عربی كه پروژه ای عمل می كنند، از خواست مردم و دولت افغانستان حمایت كرده و این كار به نفع افغان ها است.
وی تصریح كرد كه حركت ایران در قبال صلح افغانستان با خواسته های دولت و ملت افغانستان منطبق است و افغان ها هم از این موضع ایران حمایت خواهند كرد.
آساق*291**1337

سرخط اخبار جهان