توسعه بهداشتي محور طرح هاي افتتاحي روز هفتم دهه فجر

اروميه – ايرنا – هفتمين روز از دهه مبارك فجر امسال با افتتاح 10 طرح در هفت شهرستان و صرف هزينه اي معادل 728 ميليارد ريال همراه بود كه بخش قابل توجه آن به طرح هاي بهداشتي و درماني اختصاص داشت كه با حضور وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي به بهره برداري رسيد.

به گزارش ايرنا، روز هجدهم بهمن ماه امسال كه به نام «40 سال ايثار، جهاد في سبيل الله و شهادت طلبي» نامگذاري شده است، با حضور «محمد شريعتمداري» وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي در آذربايجان غربي همراه بود و در اين سفر، چهار طرح از جمله 2 طرح بزرگ درماني در شهرهاي خوي و اروميه مورد بهره برداري قرار گرفت.
در اين سفر علاوه بر بررسي وضعيت حوزه زيرمجموعه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعي، بيمارستان تامين اجتماعي اميرالمومنين (ع) خوي نيز كه 25 سال پيش كلنگ زني شده بود، به بهره برداري رسيد.
براي احداث اين بيمارستان 32 تختخوابي 500 ميليارد ريال هزينه شده است و در آن مركز اقدامات درماني براي بيمه شدگان تامين اجتماعي در خوي و ديگر شهرهاي شمال استان عرضه خواهد شد.
در كنار اين طرح، درمانگاه جديد بيمارستان امام رضا (ع) اروميه نيز مورد بهره برداري قرار گرفت كه براي اجراي آن نيز 140 ميليارد ريال اعتبار هزينه شده است.
در اين درمانگاه اكثر تخصص هاي لازم براي درمان مراجعان از جمله دارندگان بيمه تامين اجتماعي فراهم شده است و با قول مساعد وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي، بخش آنژيوگرافي نيز به آن اضافه خواهد شد.
همچنين در سفر محمد شريعتمداري به سلماس اورژانس اجتماعي اين شهرستان با 800 ميليون ريال هزينه و پياده راه شهيد سوره اي با 2 ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه افتتاح شد.
علاوه بر طرح هاي افتتاحي در سفر وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي به آذربايجان غربي، 6 طرح ديگر نيز در شهرستان هاي مياندوآب، تكاب، اشنويه و پلدشت به بهره برداري رسيد.
2 طرح آبخيزداري با هزينه پنج ميليارد و 500 ميليون ريالي در اشنويه، يك طرح بهداشتي و ميدان عرضه دام در مياندوآب با هزينه 54 ميليارد ريالي، طرح توسعه گردشگري منطقه تخت سليمان تكاب با هشت ميليارد ريال هزينه و طرح تصفيه آب هشت روستاي پلدشت با 17 ميليارد و 500 ميليون ريال هزينه اين طرح ها را شامل مي شود.
همچنين در هفتمين روز دهه مبارك فجر امسال كلنگ احداث نخستين پد هوايي اورژانس آذربايجان غربي در يكي از روستاهاي سردشت و مزرعه پرورش آبزيان در ماكو به زمين زده شد.
به گزارش ايرنا، در دهه فجر امسال 27 هزار ميليارد ريال طرح عمراني، خدماتي، كشاورزي، اقتصادي و صنعتي در آذربايجان غربي به بهره برداري مي رسد؛ طرح هاي افتتاحي امسال پس از ايام دهه فجر نيز ادامه مي يابد و قرار است طرح 10 هزار ميليارد ريالي سد كرم آباد پلدشت نيز در اواخر بهمن ماه افتتاح شود.
3072/8137
گزارش از: سيده فاطمه سجادي

سرخط اخبار استان‌ها