۱۸ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۲۱:۲۵
کد خبر: 83202095
۰ نفر
موشك دزفول رونمایی شد

دزفول - ایرنا - در مراسمی با حضور فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی؛ ضمن نمایش كارخانه زیرزمینی تولید موشك‌های بالستیك نیروی هوافضای سپاه برای نخستین بار از موشك بالستیك هوشمند زمین به زمین دزفول رونمایی شد.

به گزارش ایرنا از سپاه نیوز؛ در مراسمی كه امروز پنجشنبه 18 بهمن با حضور سردار سرلشكر پاسدار «محمدعلی جعفری» فرمانده كل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سردار سرتیپ پاسدار «امیرعلی حاجی زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه برگزار شد، موشك بالستیك هوشمند زمین به زمین دزفول در كارخانه زیرزمینی تولید موشك های بالستیك سپاه رونمایی شد.
فرمانده كل سپاه در مراسم رونمایی از دستاوردهای دفاعی سپاه همزمان با ایام گرامیداشت چهلمین سالگرد پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی ایران را اثبات «ما می توانیم» به جهانیان دانست و اظهار كرد: تولید انبوه موشك های پیشرفته دقیق و هوشمند با آخرین تكنولوژی كه نقطه اوج پیشرفت در عرصه موشكی است، امروز به همت فرزندان ملت ایران در نیروی هوافضای سپاه تحقق یافته است.
سرلشكر جعفری با اشاره به نمایش كارخانه زیرزمینی تولید موشك های بالستیك نقطه‌ زن سپاه برای نخستین بار گفت: رونمایی از این شهر تولید موشك در اعماق زمین پاسخی به یاوه ‌گویی ‌های غربی ها است كه تصور می كنند با تحریم و تهدید می توانند ما را محدود كرده و از اهداف بلندمان بازدارند.
فرمانده كل سپاه با تاكید بر اینكه در 40 سالگی انقلاب اسلامی توان كامل دفاعی خود را اعلام می‌ كنیم، گفت: توان دفاعی ایران اسلامی بازدارنده و در راستای حفظ امنیت ملی بوده و با هیچ چیز قابل معامله و مذاكره نیست.
وی افزود: امروز اروپایی ها در حالی صحبت از محدودیت و تحریم توان دفاعی ما می كنند كه با كمال وقاحت از توان آفندی شان برای حمله به مردم مظلوم و بیگناه در جای جای دنیا استفاده می ‌شود ولی ما با افتخار توان دفاعی خود را ارتقا داده و از هیچ چیز واهمه ای نداریم.
فرمانده كل سپاه تحریم و تهدید دشمنان را عامل دستیابی به خودكفایی و استقلال در عرصه دفاعی توصیف و تاكید كرد: امیدواریم غربی‌ها سر عقل آمده و در 40 سالگی انقلاب اسلامی دست از دشمنی با ملت ایران بردارند و اطمینان داشته باشند كه ما راه خود را با وجود تمامی فشارها ادامه می دهیم؛ این مهم را در 40 سال گذشته بارها به اثبات رسانده ایم و در آینده نیز آن را تداوم خواهیم داد.
سرلشكر جعفری با بیان اینكه امروز تمامی موشك های ساخت نیروی هوافضای سپاه نقطه ‌زن هستند، اظهار كرد: هم اكنون تمركز ما بر سایر بخش ها مانند سبك سازی، سرعت تولید و تولید انبوه موشك است، حتی موشك هایی كه در گذشته تولید شده اند در حال تبدیل شدن به موشك هوشمند هستند به گونه ای كه ما برای تمامی اهدافی كه ممكن است برای دفاع از جمهوری اسلامی ایران روزی به آن نیاز داشته باشیم، ظرفیت‌سازی كرده ایم و قادریم درصورت شیطنت دشمنان به ویژه صهیونیست ‌ها، در همان لحظه اول آنان را آماج موشك‌ های خود قرار دهیم.
وی در ادامه با تاكید بر اینكه انقلاب اسلامی ایران تا رسیدن به اهداف والای خود با اقتدار به پیش می ‌رود، گفت: پیام این دستاورد دفاعی به مردم و دوستداران انقلاب اسلامی این است كه جمهوری اسلامی با افزایش توان دفاعی، حامی آنان بوده و قدرتی كه در برابر نظام سلطه و استكبار شكل ‌گرفته، توسعه خواهد یافت.
فرمانده كل سپاه برخورداری این نهاد مردمی از جوانان مومن، انقلابی، متعهد و متخصص را نویدبخش دستاوردها و پیروزی های بزرگ توصیف و تصریح كرد: جوانانی كه امروز در حال ساخت موشك هستند، بخش كوچكی از سرمایه عظیم انسانی جمهوری اسلامی ایران هستند و این نسل جوان به طور قطع سپاه آینده را با استفاده از تجربیات نسل گذشته با سرعت بیشتری پیش خواهند برد.

** خط قرمز نیروهای مسلح، امنیت ملت ایران است
سردار امیرعلی حاجی زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه نیز در این مراسم، امنیت ملت ایران را خط قرمز نیروهای مسلح برشمرد و اظهار كرد: با وجود توطئه ها و تهدیدات دشمن علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، طبیعی است كه ما نیز به حركت خود ادامه دهیم.
وی افزود: امروز به پاس پایداری و مقاومت خوزستانی های غیور به ویژه مردم قهرمان و مقاوم دزفول در دفاع مقدس، از موشك هوشمند زمین به زمین «دزفول» رونمایی كردیم كه آخرین دستاورد و محصول حوزه تحقیقات نیروی هوافضای سپاه است.
وی با تاكید بر اینكه حركت ما در حوزه موشك‌ های زمین به زمین دائمی است، با برشماری ویژگی‌ های موشك هوشمند دزفول اظهار كرد: این دستاورد مهم به لحاظ ابعاد و اندازه به هندسه موشك ذوالفقار بسیار نزدیك است؛ موشك ذوالفقار 700 كیلومتر بُرد دارد اما موشك دزفول هزار كیلومتر بُرد داشته است.
وی افزود: افزایش 300 كیلومتری بُرد آن به واسطه به‌ كارگیری فناوری ‌های جدید در این محصول دفاعی است، قدرت انهدام و تخریب این موشك نیز به دلیل نوع موادی كه در سر جنگی آن به كارگیری شده، 2 برابر موشك ذوالفقار است.
سردار حاجی زاده كارخانجات ساخت موشك را امكانی گرانبها و حیاتی برشمرد و اظهار كرد: جمهوری اسلامی ایران شروع كننده هیچ جنگی نیست اما قرار هم نیست در برابر دشمنان غافلگیر شویم، از این رو هم امكانات عملیاتی و هم كارخانجات تولیدی خود را در اعماق زمین و به صورت محرمانه تعبیه كرده ایم تا از دسترسی دشمنان دور بمانند.
فرمانده نیروی هوافضای سپاه دفاع از كشور را حق هر ملتی دانست و با اشاره به اعلام مواضع اخیر اروپایی ها علیه توان موشكی بازدارنده ایران اسلامی تصریح كرد: ما از آمریكا انتظاری نداریم اما اروپایی ها نباید فراموش كنند كه در طول جنگ تحمیلی از رژیم بعث عراق به شكل های مختلف حمایت و پشتیبانی های تسلیحاتی كردند و باید پاسخگوی حمایت‌ های خود از صدام و جنایتها علیه ملت ایران باشند لذا باید گفت «ما به اروپایی ها اعتماد نداریم و بهتر است آنها خود را هزینه ترامپ نكنند.»
سردار حاجی زاده تأكید كرد: صحبت كردن از محدودسازی توان موشكی نه تنها ما را در پیگیری اهدافمان متوقف نخواهد كرد بلكه ترغیب می شویم كه این توان بازدارنده را توسعه دهیم.
3022