10 هزار پروژه ورزشی پس از انقلاب در كشور احداث شده است

كرج - ایرنا - معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تاكنون حدود 10 هزار پروژه ورزشی عمرانی در كشور احداث شده است.

به گزارش ایرنا، محمدرضا داورزنی روز پنجشنبه در آئین گشایش یك پروژه ورزشی در شهر گلسار شهرستان ساوجبلاغ استان البرز افزود: بیشتر این پروژه ها در روستاها و مناطق محروم به بهره برداری رسیده است.
وی بیان داشت: با وجود تحریم های دشمنان، امروز كشور به لحاظ سرانه ورزشی در وضعیت خوبی قرار دارد اما با وضعیت مطلوب فاصله داریم.
داورزنی با اشاره به تلاش دولت تدبیر و امید برای فراهم كردن امكانات و زیرساخت های ورزشی گفت: این دولت در تلاش است تا نیازهای ورزشی عمرانی كشور را فراهم كند.
وی افزود: وزارت ورزش و جوانان در زمینه كشف و پرورش استعدادهای ورزشی در حوزه قهرمانی تلاش های زیادی داده تا آنجا كه حدود ۵۰۰ هزار نفر شناسایی شده كه ۱۸ هزار نفر آنان در راس هرم قرار گرفته و در سامانه ثبت شده است.
معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: بیشتر این افراد بین سنین ۱۲ تا ۱۵ سال هستند و تلاش ها براین است تا استعدادهای ناب ورزشی طی فرایندهای خاص بتوانند به تیم های ملی در رده های مختلف هدایت شوند.
معاون توسعه قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان گفت: تلاش دولت و وزارت ورزش این است كه حداقل ها را فراهم كنند و تمام زیر ساخت های مورد نیاز ورزش را فراهم كرده و پروژهای نیمه تمام را زودتر به بهره برداری برسانند.
امیر غفرانی مدیر كل ورزش و جوانان استان البرز اظهار داشت: زمین چمن مصنوعی شهر گلسار با اعتباری بالغ بر25 میلیارد ریال توسط شهرداری این شهر احداث شده است.
فرماندار ساوجبلاغ نیز در این آیین ضمن اشاره به دستاوردهای انقلاب در زمینه ورزشی اظهار داشت: در سال ۵۷ سرانه ورزشی این شهرستان حتی یك سانتی متر هم نبود اما امروز به بركت انقلاب ۳۵ سالن ورزشی در ساوجبلاغ وجود دارد .
ابوالقاسم پالیزگیر گفت: سرانه ورزشی شهرستان 250 هزار نفری ساوجبلاغ با سرانه ملی مساوی شده است .
معاون وزیر ورزش و جوانان در سفر به شهرستان ساوجبلاغ از مجموعه ورزشی در دست ساخت شهید جوئینی، ورزشگاه پنج هزار نفری شهرستان ساوجبلاغ و یك سالن ورزشی دیگر این شهرستان بازدید كرد.
9933/ 6155