85 درصد فضاهای ورزشی كشور پس از انقلاب احداث شده اند

ایلام - ایرنا - وزیر ورزش و جوانان گفت: قبل از پیروزی انقلاب كمتر از یك هزار فضای ورزشی در سراسر كشور وجود داشت اما اكنون بیش از هشت هزار و 700 مكان احداث شده توسط وزارت ورزش در سطح كشور فعال است و می توان ادعا كرد 85 درصد فضاهای ورزشی پس از انقلاب احداث شده اند.

به گزارش ایرنا، مسعود سلطانی فر روز پنجشنبه در نشست شورای اداری استان ایلام اظهار داشت: تعداد فضاهای ورزشی كشور با احتساب فضاهای احداث شده توسط سایر ارگان ها هم اكنون به بیش از 14 هزار فضای ورزشی می رسد كه می توان گفت تعداد فضاهای ورزشی كشور به نسبت پیش از پیروزی انقلاب 14 برابر شده است.
وی افزود: با وجود تنگناها و محدودیت ها در تلاشیم این مشكلات را رفع كنیم و اكنون در ایلام نیز با افتتاح 2 پروژه سالن تیراندازی و خانه تكواندو همچنین به بهره برداری رسیدن 95 طرح دیگر سرانه ورزشی در این استان افزایش چشمگیری خواهد داشت.
وی با بیان اینكه دولت دوازدهم نگاه ویژه ای به توسعه ورزش در مناطق كمتر توسعه یافته و روستاها دارد، افزود: اگر فضاهای ورزشی احداث شده توسط دیگر دستگاه ها را هم در نظر بگیریم تعداد اماكن ورزشی كنونی در سطح كشور به 14 هزار فضا می رسد.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینكه تمام تلاش ها در سال های اخیر رسیدگی به ورزش از لحاظ زیرساختی و نرم افزاری بوده، گفت: در تلاشیم امكانات ورزشی مناسبی در سراسر كشور توزیع شود و ورزش در كشور بخصوص در مناطق كمتر توسعه یافته به جایگاه واقعی خود برسد.
سلطانی فر رسیدگی به مشكلات ایلام از جمله ورزش را بسیار مهم دانست و افزود: ورزشكاران ایلامی نقش بسیار مهم و پررنگی در ورزش قهرمانی كشور داشته و انتظار داریم همچنان در مسیر پیشرفت گام بردارند.
وی با ذكر اینكه منابع كشور محدود است، افزود: ردیف پیش بینی شده در قانون برنامه ششم و بودجه سال جاری مبنی بر اختصاص 27 صدم درصد از درآمد مربوط به مالیات بر ارزش افزوده به حوزه ورزش می تواند در شتاب دهی به تكمیل طرح های نیمه تمام كمك كند.
وزیر ورزش و جوانان در بخش دیگری از سخنانش گفت: برای توسعه ورزش می توان از منابع استانی و دیگر ردیف های ملی نیز به منظور تكمیل طرح های نیمه تمام حوزه ورزش بهره گرفت و امیدواریم با همت مسئولان بیش از نیمی از طرح های نیمه تمام حوزه ورزش تعیین تكلیف و بهره برداری شود.
سلطانی فر تاكید كرد: امروزه ورزش ابزاری برای قدرت نمایی در دنیا شده و مورد حمایت قرار گرفته و كشور ما نیز می تواند با درك چنین موقعیتی با توجه به امكانات و شرایط موجود از این ظرفیت برای سرمایه گذاری استفاده كند.
وی افزود: در بعد قهرمانی و دستاوردهای آن ایران در بزرگترین آوردگاه ورزشی جهان كه هر چهار سال یكبار برگزار می شود در 16 دوره حضور خود 20 مدال طلا كسب كرده كه از این تعداد تنها چهار مدال مربوط به قبل از انقلاب است.
وزیر ورزش و جوانان ادامه داد: در بخش جوانان نیز امسال 150 هزار میلیارد ریال وام قرض الحسنه ازدواج پرداخت شده و 2 هزار و 300 سازمان مردم نهاد نیز در حوزه های مختلف در كشور فعالیت دارند.
به گزارش ایرنا، وزیر ورزش و جوانان روز پنجشنبه برای افتتاح سالن بین المللی تیراندازی شهر ایلام و خانه تخصصی تكواندو استان، شركت در جلسه شورای اداری با عنوان ساماندهی امور جوانان و نشست با روسای هیات های ورزشی و سازمان های مردم نهاد وارد استان ایلام شد.
7180/6034