ظرفیت تعاونی های مرزنشینی در واردات كالا مورد استفاده قرار می گیرد

ارومیه - ایرنا - وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: ظرفیت تعاونی های مرزنشینی در واردات كالا به كشور مورد استفاده قرار می گیرد كه برای تسهیل این روند، تصمیم های خوبی در دولت اخذ شده است.

محمد شریعتمداری روز پنجشنبه در بدو ورود به ارومیه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: در این راستا میزان معافیت های واردات كالا از طریق مرزنشینان و تعاونی های مرزنشینی افزایش یافت.
وی اضافه كرد: در صدد هستیم با توجه به شرایط اقتصادی موجود، از ظرفیت این تعاونی ها بیش از پیش در راستای بهبود وضع اقتصادی كشور استفاده كنیم.
وی با اشاره به رشد قابل توجه سهم تعاونی ها در اقتصاد امروز كشور بیان كرد: در ابتدای انقلاب تنها یكهزار و 100 تعاونی داشتیم كه این رقم در حال حاضر به 93 هزار مورد رسیده است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی همچنین از تلاش برای بهبود وضعیت كارگران در كشور خبر داد و گفت: كمیته دستمزد شورای عالی كار در این خصوص جلسات فشرده ای را با حضور نمایندگان كارفرمایان، كارگران و دولت برگزاری می كند كه امیدواریم نتایج قابل توجهی در بهبود معیشت كارگران داشته باشد.
شریعتمداری ادامه داد: شرایط امروز كارگران مطلوب نیست و همه توان خود را برای بهبود این وضعیت به كار می گیریم.
وی با ابراز خرسندی از حضور در ارومیه افزود: در این سفر ضمن بررسی وضع اشتغال استان، طرح های تامین اجتماعی را نیز افتتاح می كنیم كه امیدواریم منشا اثر باشد.
به گزارش ایرنا برنامه ریزی كلان در سیاست های كشوری لازمه رونق تعاونی های مرزنشینان است؛ تعاونی های مرزنشینان آذربایجان غربی 26 شركت تعاونی فعال با 93 هزار نفر عضو و 234 هزار نفر جمعیت را تحت سرپرستی دارد.
7129/2093