تصمیمات شورای عالی كار ملاك افزایش حقوق كارگران است

تهران- ایرنا- وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی گفت: میزان افزایش حقوق كارگران برای سال 98 براساس تصمیمات اتخاذ شده در جلسه شورای عالی كار، تعیین می‌شود.

«محمد شریعتمداری» روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا اظهار داشت: كاهش فاصله حداقل هزینه‌های معیشت با دستمزد كارگران از معیارهایی است كه در جلسات شورای عالی كار به آن توجه می‌شود.
این عضو كابینه دولت دوازدهم افزود: در جلسات اولیه برای تعیین میزان افزایش حقوق و دستمزد سال 98 كارگران، میزان هزینه معیشت خانوار مورد بررسی قرار گرفته است.
وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی تصریح كرد: دولت پیشنهاد افزایش 20 درصدی حقوق كارمندان را در بودجه سال 98 به مجلس شورای اسلامی ارائه كرده است و برای تعیین میزان افزایش دستمزد كارگران نیز پس از بررسی‌های به عمل آمده در شورای عالی كار به تصمیم‌گیری خواهیم كرد.
به گزارش ایرنا، وزیر تعاون، كار و رفاه اجتماعی (یكشنبه 14 بهمن ماه امسال) در مراسم افتتاح مركز اورژانس بیمارستان غرضی اصفهان درباره وضعیت معیشت كارگران و میزان افزایش حقوق و دستمزد آنها اظهار داشت: امسال كارگران به دلیل افزایش سطح عمومی قیمت‌ها با مشكلات زیادی مواجه بودند و چون نمی‌توانستیم در میانه سال، دستمزدها را بالا ببریم سختی‌های زیادی را متحمل شدند، در این راستا با جامعه‌ كارفرمایی مذاكرات زیادی داشتیم كه حتی‌المقدور به كارگران خدمات بیشتری ارائه كنند.
شریعتمداری گفت: شورای عالی كار هم برای سال آتی در یك تفاهم سه‌جانبه كه در آن كارگر، كارفرما و دولت نمایندگانشان سهیم هستند در مورد دستمزد سال آتی تصمیم‌گیری نهایی خواهد كرد.
اقتصام**9454** 1055