شرايط استقرار صنايع بزرگ در منطقه ويژه انرژي بر پارسيان فراهم شود

بندرعباس- ايرنا- استاندار هرمزگان گفت: بايد شرايط مناسب استقرار صنايع بزرگ در منطقه ويژه صنايع انرژي بر پارسيان فراهم شود.

به گزارش ايرنا، فريدون همتي شامگاه چهارشنبه در كارگروه تسهيل و رفع موانع توليد هرمزگان اظهار داشت: در همين راستا بايد اقدام هاي لازم جهت ايجاد زيرساخت هايي همچون آب ، برق و گاز در منطقه ويژه صنايع انرژي بر پارسيان انجام شود.
وي تاكيد كرد: تمام ارگان هاي متولي بايد نسبت به رفع مشكلات موجود در مسير توسعه منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان اقدام لازم را به عمل آورند.
وي با اشاره به پيشرفت 91 درصدي ساخت مجتمع گندله سازي مادكوش در منطقه ويژه اقتصادي خليج فارس ، خاطرنشان كرد: اين مجموعه در ماه هاي ابتدايي سال آينده به بهره‌ برداري خواهد رسيد.
همتي در بخش ديگري از صحبتهاي خود با تاكيد بر رفع موانع توليد در هرمزگان، تصريح كرد: واحدهاي توليدي راكد در شهرك هاي صنعتي استان با حمايت استانداري و ساير دستگاه ‌هاي مرتبط به چرخه توليد باز خواهند گشت.
استاندار هرمزگان تاكيد كرد: احيا و فعال سازي واحدهاي توليدي راكد و غيرفعال استان و بازگشت آنها به چرخه توليد در اولويت است.
همتي اظهار داشت: با فعال سازي و بازگشت واحدهاي راكد به چرخه توليد، اشتغال خوبي براي جوانان جوياي كار ايجاد مي شود.
منطقه ويژه اقتصادي صنايع انرژي بر پارسيان در محدوده اي افزون بر 10هزارهكتاردر شهرستان پارسيان هرمزگان واقع شده و تحت نظارت و مديريت سازمان توسعه و نوسازي معادن و صنايع معدني ايران 'ايميدرو' اداره مي شود.
كمك به صادرات غيرنفتي محصولات صنعتي توليد شده ، تامين نيازهاي داخلي در زمينه صنايع اصلي مادر، استفاده از منابع گازي موجود در پارس جنوبي و شمالي، اشتغال زايي و رفع محروميت از منطقه و كاهش هزينه هاي توليد به منظور تسهيل ورود كشور به بازارهاي رقابتي جهاني از اهداف مرتبط بر ايجاد اين منطقه ويژه اقتصادي مي باشد.
اين منطقه در سال 89 مورد تصويب مجلس شوراي اسلامي قرار گرفت و در سال 90 ابلاغ شد و طبق برنامه و طرح جامعي كه مورد تدوين قرارگرفته در سال يكهزارو 414 در زمينه استقرار صنايع مورد بهره برداري قرار مي گيرد.
شهرستان پارسيان در فاصله 500 كيلومتري غرب بندرعباس مركز استان هرمزگان واقع شده است.
7198/6048

سرخط اخبار استان‌ها