پنج روستاي زرقان شيراز از آب آشاميدني سالم بهره مند شدند

شيراز-ايرنا- همزمان با ششمين روز از دهه فجر انقلاب اسلامي، با بهره برداري از يك طرح آبرساني، پنج روستاي بخش زرقان از توابع شهرستان شيراز از آب آشاميدني سالم بهره مند شدند.

بخشدار زرقان، چهارشنبه در حاشيه افتتاح اين طرح در گفت و گو با ايرنا افزود: اين پنج روستا شامل، كوهك 1 و 2، حسين آباد، سبزآباد و محمودآباد است و با بهره برداري از اين طرح 313 مشترك زير پوشش قرار گرفتند.
ابراهيم رحيمي بيان داشت: براي به انجام رسيدن اين طرح آبرساني، 16 ميليارد ريال از محل اعتبارات صندوق توسعه و خشكسالي، تامين و پرداخت شده است.
او اضافه كرد: همچنين امروز (هفدهم بهمن) ساختمان جديد شبكه بهداشت و درمان زرقان در زميني با زيربناي يك هزار مترمربع و با اعتبار 13ميليارد ريال افتتاح شد.
به گفته رحيمي، اين ساختمان ظرف مدت 24 ماه و از محل اعتبارات دانشگاه علوم پزشكي شيراز ساخته شده است.
بخشدار زرقان در بخش ديگري از مطالب خود اظهار داشت: توسعه و گسترش اين بخش در سال هاي پس از انقلاب به ويژه در چند سال اخير بسيار چشمگير بوده است.
وي ادامه داد: با وجود اينكه زرقان به لحاظ موقعيت جغرافيايي يكي از نزديك ترين بخش هاي استان فارس نسبت به مركز استان است و در مسير شيراز به تخت جمشيد واقع شده اما در جايگاه واقعي خود قرار ندارد.
رحيمي بيان كرد: خشكسالي هاي چند سال اخير بسياري از مردم اين بخش را كه از طريق كشاورزي امرار معاش مي كنند با مشكلات جدي رو به رو كرده به گونه اي كه مردم تعدادي از روستاهاي اين منطقه براي تامين آب آشاميدني با مشكل مواجه اند.
شهر زرقان در فاصله 25 كيلومتري شمال شيراز قرار دارد.
7379 /6118

سرخط اخبار استان‌ها