دو طرح آموزشي و ورزشي دانشگاه پيام نور مراغه بهره برداري شد

مراغه - ايرنا - همزمان با ششمين روز از دهه فجر انقلاب اسلامي، سالن ورزشي چند منظوره شهداي دانشجو و گلخانه آموزشي تحقيقاتي دانشگاه پيام نور مراغه به بهره برداري رسيد.

به گزارش ايرنا، رئيس دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي روز چهارشنبه در مراسم افتتاح اين طرح ها افزود: به بركت نظام اسلامي و دولت تدبير و اميد، دانشگاه پيام نور هم اكنون در حال تبديل شدن به دانشگاه نسل سوم و اشتغال آفرين است.
بخشعلي معصومي افزود: حمايت از ايده ها و كشف استعدادهاي ناب دانشجويان از جمله رويكردهاي اين دانشگاه در توسعه علم و فناوري است.
وي ادامه داد: هم اكنون سه مركز نوآوري توسط دانشگاه پيام نور آذربايجان شرقي در استان براي بهره گيري از اختراعات و ابداعات دانشجويان راه اندازي شده است.
معصومي اضافه كرد: در راستاي توسعه و رونق اقتصادي بايد از ظرفيت دانشگاه ها از جمله دانشگاه پيام نور استفاده كرد.
عضو خبرگان رهبري و امام جمعه مراغه نيز در اين مراسم گفت: وجود مراكز متعدد دانشگاهي در نقاط مختلف كشور از بركات انقلاب و نظام اسلامي است.
آيت الله محمدتقي پورمحمدي افزود: در چهل سال اخير پيشرفت هاي چشمگيري در زمينه هاي مختلف علمي و پژوهشي به دست آمده است.
وي ادامه داد: استقلال كشورمان از مهمترين بركات و ثمرات انقلاب اسلامي بوده و اين امر به عاملي براي دشمني هاي آمريكا و نظام سلطه تبديل شده كه نمونه بارز آن را در تهديدها و تحريم ها مي توان ديد.
به گزارش ايرنا، سالن ورزشي چند منظوره شهداي دانشجو با زيربناي دو هزار و 400 مترمربع و گلخانه آموزشي تحقيقاتي دانشگاه پيام نور مراغه با 500 مترمربع زير بنا و در مجموع با حدود سه ميليارد تومان اعتبار به بهره برداري رسيد.
دانشگاه پيام نور مراغه در سالتحصيلي 73-72 فعاليت هاي آموزشي خود را با يك رشته كارشناسي آغاز كرد و هم اكنون اين مركز با دو هزار دانشجو و 36 رشته كارشناسي و كارشناسي ارشد، در جايگاه دوم آذربايجان شرقي قرار دارد.
شهرستان مراغه با حدود 263 هزار نفر جمعيت در 127 كيلومتري تبريز، مركز آذربايجان شرقي قرار دارد.
3077/7487