پاسخ به سوال رهبر انقلاب ازجوانان درباره رمز ماندگاری انقلاب

تهران - ایرنا - پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشرآثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی، در فراخوانی با عنوان «سوال رهبر انقلاب از جوانان درباره رمز ماندگاری انقلاب» از جوانان خواست به آن پاسخ دهند.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار نوزدهم دی ماه سال 1394 با مردم قم به مقایسه‌ انقلاب اسلامی ایران با سایر انقلاب‌های بزرگ دنیا و برخی حوادث و نهضت‌های پیشین كشور خودمان پرداختند و در تبیین این مسأله فرمودند: «چرا نهضت مشروطیت با آن درخواست حداقلیِ محدود شدنِ قدرت مطلقه نتوانست و طاقت نیاورد بماند اما انقلاب اسلامی با این درخواست حداكثری و مطالبه‌ی حداكثری كه ریشه‌كنی سلطنت و رژیم پادشاهی در كشور بود آمد، موفق شد و ماند؟ اینها تحلیل لازم دارد. تحلیل را شما جوانها بروید بكنید، برای من روشن است؛ جوانها بروند تحلیل كنند، بنشینند، فكر كنند و ببینند كه اینجا چه چیزی نقش‌آفرینی كرد؟ كدام عنصر تأثیر گذاشت كه آن نهضتها نتواند باقی بماند و نتواند به نتایج نهایی خودش برسد اما این انقلاب توانست قدرتمندانه بایستد؟ علت چه بود؟ اینها را بنشینند جوانهای ما تحلیل كنند. اگر ما بتوانیم تحلیل درستی از این حوادث پیدا كنیم، آن‌وقت دیگر این بذر ترس و رعب و ناامیدی كه بعضی در دل مردم می پاشند بكلی خواهد پوسید و از بین خواهد رفت؛ [اگر] بتوانیم درست بفهمیم، راه آینده‌ی این كشور كاملاً روشن خواهد شد.».
بر اساس این خواسته رهبر انقلاب، پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی، در ذیل پرونده تحلیلی «انقلابی كه منحرف نشد»، طی فراخوانی از جوانان خواست به تحلیل چرایی این مسئله بپردازند و متون تحلیلی خود را به این پایگاه ارسال كنند.
جوانان و متفكران می‌توانند در پاسخ به این سؤال رهبر انقلاب، تحلیل‌ها و پاسخ‌های خود را از طریق ارسال فایل Word به نشانی الكترونیكی info@khamenei.ir و یا بخش نظرات همین مطلب ارسال كنند. گزیده و نتایج این فراخوان بعد از جمع‌آوری و دسته‌بندی مطالب ارسالی متعاقبا منتشر خواهد شد.
سیام**9314**1535