۱۷ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۴
کد خبر 83200225
۰ نفر
توسعه بخش قهرمانی بانوان در اولویت وزارت ورزش است

ارومیه - ایرنا - سرپرست معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان گفت: توسعه و گسترش ورزش قهرمانی در كنار فعالیت های همگانی زنان و دختران در دستور كار این وزارتخانه قرار دارد.

سیده زهرا موسوی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال برای نخستین بار المپیاد ورزشی استعدادهای برتر ورزش كشور با شعار «ورزش، دوستی و آینده ای بهتر» با هدف توسعه رویكرد عدالت محوری، كشف و پرورش استعدادهای ورزشی، بهره مندی حداكثری از ظرفیت های موجود استان ها و پشتوانه سازی تیم های ملی با حضور ورزشكاران دختر و پسر زیر 15 سال برگزار شد و این امر نقطه عطف جدیدی برای شناسایی نیروهای مستعد ورزش كشور به شمار می رود.
وی بیان كرد: دختران نوجوان و نونهال سراسر كشور همگام با ورزشكاران بخش پسران نمایش قابل قبولی در این المپیاد داشتند و شناسایی، جذب و تربیت ورزشكاران مستعد و آماده سازی آنان برای حضوری قدرتمند در المپیك 2022 جوانان سنگال از اهداف مهم وزارت ورزش و جوانان برای چهار سال آینده است.
وی ادامه داد: امسال ردیف بودجه قابل توجهی برای حوزه ورزش بانوان اختصاص داده شده است و این اعتبارات بر اساس نیاز سنجی در اختیار ادارات كل ورزش و جوانان استان های سراسر كشور قرار می گیرد ضمن اینكه امور بانوان این وزارتخانه در راستای تامین هزینه های تیم های ملی بانوان، اردوها و اعزام به مسابقات برون مرزی نیز فعالیت گسترده ای دارد.
سرپرست معاونت امور بانوان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به اهمیت توجه به همگانی كردن ورزش در حوزه بانوان گفت: بدون شك سلامتی جامعه در گرو مادران و زنان تندرست و شاداب است و فراهم كردن شرایط و امكانات لازم و غنی سازی اوقات فراغت زنان در راستای كسب نشاط اجتماعی از اهداف تعیین شده برای ورزش به شمار می رود.
به گزارش ایرنا امروز چهارشنبه /17 بهمن ماه/ با حضور سرپرست معاونت توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان و جمعی از مسوولان طرح ملی «پارك‌ گام» در ارومیه رونمایی و مشابه آن از طریق ویدئوكنفرانس در شهرهای خوی و میاندوآب افتتاح شد.
كلنگ زنی سالن ورزشی سرپوشیده و فضای روباز روستای «بالو» ارومیه، بهره برداری از خانه پرتاب های دو ومیدانی استان، افتتاح خانه كاراته ارومیه و بهره برداری از فضای روباز و طرح پارك گام مجموعه ورزشی روستای ریحان آباد ارومیه و برگزاری جلسه مشترك نایب رییسان هیات های ورزشی، مسوولان و كارشناسان ورزش بانوان استان در سالن جلسات خانه جوان ارومیه از دیگر برنامه های این سفر است.
49 درصد از جمعیت سه میلیونی استان آذربایجان غربی را زنان تشكیل می دهد.
دختران نوجوان و نونهال آذربایجان غربی آذر ماه در نخستین دوره المپیاد استعدادهای برتر كشور موفق به كسب هشت مدال طلا، پنج مدال نقره و چهار مدال برنز شدند.
7156/2093 /1484