سالن 6هزار نفره شیراز می تواند میزبان رقابت های جهانی باشد

شیراز- ایرنا- معاون توسعه ورزش وزارت ورزش و جوانان گفت: تكمیل سالن 6 هزار نفره شیراز می تواند زمینه لازم را برای میزبانی رقابت های جهانی و ملی فراهم كند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا داورزنی شامگاه سه شنبه در دیدار با استاندار فارس افزود: میزبانی رقابت های ورزشی در سطح بین المللی موجب جذب گردشگر و رونق اقتصادی خواهدشد.
استاندار فارس هم در این نشست گفت: اهتمام لازم برای حمایت از تیم های ورزشی استان وجود دارد و وزارت ورزش و جوانان نیز باید در این زمینه اقدام كند.
عنایت الله رحیمی افزود: زیرساخت های ورزشی قابل توجهی در این استان ایجاد شده است كه نسبتا به صورت عادلانه و منصفانه برای همه رده های سنی و در شهرها و روستا توزیع شده است.
وی با اشاره به این كه ورزشگاه 50 هزار نفره پارس شیراز فرصت مناسبی برای ورزش فارس محسوب می شود، بیان كرد: تكمیل فازهای بعدی این ورزشگاه با مشاركت و همراهی بخش خصوصی برای بهره برداری هرچه بیشتر مردم و ورزشكاران از این ورزشگاه امری ضروری است.
استاندار فارس با اشاره به موقعیت مناسب استان فارس در ارتباط با كشورهای حاشیه خلیج فارس، گفت: برگزاری جام جهانی فوتبال در كشور قطر در سال 2022 فرصت مناسبی است كه می توان با برنامه ریزی دقیق و حمایت های جدی وزارت ورزش و جوانان، در خصوص جذب گردشگران و علاقه مندان به فوتبال از سراسر جهان به استان فارس اقدام كرد.
رحیمی ادامه داد: ورزش بانوان به عنوان نیمی از پیكره جامعه باید متحول شود و با ایجاد امكانات و زیرساخت های لازم باید زمینه حضور هرچه بیشتر این قشر در عرصه های ورزشی را فراهم كنیم.
وی به قدمت ورزش سواركاری در استان فارس اشاره كرد و با تاكید بر این كه فارس باید قطب سواركاری كشور باشد، افزود: وجود اسب های اصیل و حضور پر تعداد عشایر در این استان، زمینه های مناسبی برای گسترش ورزش سواركاری در استان فارس فراهم آورده است.
در سفر یك روزه معاون وزارت ورزش و جوانان ، سالن ورزشی خانه زنیان شیرازبا اعتبار 20 میلیارد ریال افتتاح شد و همچنین در این سفر از سالن 6 هزار نفر ه شیراز و پیست سوار كاری لپویی شیراز بازدید شد.
قرار است در دهه مبارك فجر حدود 40 پروژه ورزشی در استان فارس به بهره برداری برسد.
7368 / 1876

سرخط اخبار استان‌ها