خبرنگاران میاندوآبی طرح های دهه فجر را افتتاح كردند

مهاباد - ایرنا - برای نخستین بار و در ابتكاری جدید از سوی فرماندار میاندوآب، افتتاح طرح های پنجمین روز دهه مبارك فجر به خبرنگاران رسانه های این شهرستان واگذار شد.

به گزارش ایرنا، 10 طرح عمرانی، خدماتی، عمران شهری، تولیدی و بهداشتی با هزینه 16 میلیارد و 933 میلیون ریال روز سه شنبه توسط خبرنگاران میاندوآبی به درخواست فرماندار جدید این شهرستان مورد بهره برداری قرار گرفت.
این اقدام با هدف ارج نهادن به بخشی از تلاش های شبانه روزی این قشر در انعكاس رویدادهای این ایام اتخاذ شد كه با استقبال خبرنگاران، مسوولان و حاضران در این آیین های همراه بود.
فرماندار میاندوآب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این طرح ها شامل آسفالت كمربندی شهید اوجاقی، خیابان های شهید كاظمی، امام حسین (ع)، چنار و 14 متری منشعب از خیابان شورا به مساحت 27 هزار و 87 مترمربع با 6 میلیارد ریال هزینه، فنس كشی محل دفن پسماند شهر چهاربرج به طول 630 متر و با صرف 2 میلیارد ریال است.
مهدی قهرمانی گفت: یك واحد مرغداری تخمگذار 60 هزار قطعه ای نیز در روستای حاجی بهزاد در بخش مركزی میاندوآب با اعتبار 70 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی افتتاح شد كه با بهره برداری از آن برای پنج نفر به صورت مستقیم و 10 نفر به صورت غیرمستقیم، اشتغالزایی شد.
بهره برداری از 2 طرح خانه بهداشت روستایی در روستای حاجی بهزاد از توابع بخش مركزی و روستای قپچاق در بخش مرحمت آباد نیز هر كدام در زمینی به مساحت 120 مترمربع از دیگر طرح های افتتاح شده در این شهرستان است.
فرماندار میاندوآب گفت: برای اجرای این طرح ها نیز 2 میلیارد و 400 میلیون ریال اعتبار صرف شده است.
قهرمانی، زمین فوتبال روستای ساتلمش محمدلو در بخش مركزی در زمینی به مساحت سه هكتار و با اعتبار یك میلیارد و 970 میلیون ریال، هفت واحد مسكن مددجویی هر كدام به مساحت 70 مترمربع و در مجموع با 2 میلیارد و 500 میلیون ریال اعتبارو یك واحد تولیدی پوشاك مددجویان این نهاد توسط یكی از بانوان در شهر چهاربرج با اعطای 350 میلیون ریال اعتبار و اشتغالزایی برای پنج نفر مددجو را از دیگر طرح های افتتاح شده در این روز عنوان كرد.
وی اضافه كرد: به همین مناسبت همچنین نمایندگی اتاق اصناف و اداره تامین اجتماعی در شهر چهاربرج و آسفالت معابر روستایی در سه روستای بخش مرحمت آباد و ساخت فضای سبز و شهربازی در یك روستای دیگر این بخش با 6 میلیارد ریال، زیرسازی معابر روستای خزینه جدید به مساحت سه هزار مترمربع و آسفالت به مساحت 16 هزار متر و آسفالت معابر روستاهای منصوركندی و فسندوز با 6 میلیارد ریال هزینه نیز مورد بهره برداری قرار گرفت.
افتتاح غسالخانه روستای قره تپه با یك میلیارد و 100 میلیون ریال اعتبار با مشاركت اهالی روستا نیز آخرین طرح به بهره برداری رسیده در پنجمین روز از دهه مبارك فجر در این شهرستان عنوان كرد.
به گزارش ایرنا، همزمان با دهه مبارك فجر 85 طرح در زمینه های مختلف عمرانی و خدماتی در سطح میاندوآب با 957 میلیارد ریال به بهره برداری می رسد. 
12 تا 22 بهمن ماه به مناسبت ورود تاریخی امام خمینی(ره) به میهن اسلامی و پیروزی انقلاب اسلامی ایران به نام ایام الله دهه فجر نامگذاری شده است و امسال جشن های چهلمین سال پیروزی انقلاب در سراسر كشور برگزار می شود. 
9871/6185/2093