55 طرح در خوسف افتتاح یا كلنگ زنی شد

بیرجند - ایرنا - 55 طرح عمرانی در پنجمین روز دهه فجر با اعتبار بیش از 350 میلیارد ریال در شهرستان خوسف با حضور سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان جنوبی افتتاح یا كلنگ زنی شد.

فرماندار خوسف عصر سه شنبه در حاشیه آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به هشت روستای بخش مركزی شهرستان خوسف در روستای خور به خبرنگار ایرنا گفت: ابتدای امسال میانگین گازرسانی به روستاهای خوسف 22 درصد بود كه با پیگیری های انجام شده در هفته دولت گازرسانی به روستاهای بخش جلگه ماژان و امروز نیز گازرسانی به هشت روستا در بخش مركزی شهرستان آغاز شد.
محمد شفیعی افزود: با بهره برداری از این پروژه ها این میانگین به 66 درصد افزایش خواهد یافت.
وی بیان كرد: شهرستان خوسف با وجود نزدیكی به مركز استان و پس از 15 سال از گازرسانی به خراسان جنوبی، میانگین گازرسانی به روستاهای آن كمتر از میانگین استان است.
فرماندار خوسف گفت: امروز گازرسانی به 45 واحد صنعتی و تولیدی در شهرستان نیز به بهره برداری رسید كه این پروژه با اعتبار 62 میلیارد و 500 میلیون ریال دارای 14 كیلومتر شبكه تغذیه و توزیع و نصب 36 انشعاب است.
وی افزود: اولین مركز معاینه فنی خودرو در شهر خوسف با هزینه كرد 20 میلیارد ریال، اجرای شبكه آبیاری كم فشار در روستای گیو با اعتبار 13 میلیارد ریال، ساخت نمازخانه مدرسه بركت، پروژه آبیاری تحت فشار مجتمع تحقیقات گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی استان با اعتبار یك میلیارد و 320 میلیون ریال و ساختمان اداری بنیاد مسكن انقلاب اسلامی شهرستان خوسف با اعتبار 2 میلیارد و 800 میلیون ریال از دیگر پروژه های به بهره برداری رسیده در امروز است.
شفیعی اظهار داشت: شهرستان خوسف در زمینه صنایع دستی و گردشگری دارای ظرفیت های بسیار خوبی است كه لازم است از این ظرفیت به نحو احسن استفاده شود.
وی گفت: با توجه به پیش بینی های انجام شده و همچنین شروع پروژه های گردشگری در نوروز سال 98 تحول خوبی در گردشگری این شهرستان رخ خواهد داد.
شفیعی یادآور شد: تسهیلات اشتغالزایی روستایی ظرفیت های بسیار خوبی را در شهرستان فراهم كرده است كه از این محل برای ساخت كارخانه آسفالت و همجنین قطعات بتنی در روستای فدشك 55 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.
وی گفت: سرمایه گذاری نیز 55 میلیارد ریال است و با اجرای این پروژه برای 38 نفر اشتغالزایی می شود.
وی ابراز امیدواری كرد: هرچه زودتر مرحله دوم این تسهیلات پرداخت شود تا پروژه هایی كه با آورده سرمایه گذاران شروع شده است، سرعت بیشتری بگیرد.
فرماندار خوسف گفت: كلنگ احداث مجتمع صنعتی، گردشگری و صنایع دستی در روستای كوشه سفلی به زمین شد و با احداث این مجتمع كه در مسیر ترانزیتی بیرجند مركز استان خراسان جنوبی به تهران است پیش بینی می شود ضمن معرفی صنایع دستی شهرستان زمینه ایجاد اشتغال برای 200 نفر به صورت مستقیم فراهم شود.
وی ادامه داد: دهه فجر فرصتی مناسب برای ارایه عملكرد و دستاوردهای انقلاب اسلامی است و در این راستا نمایشگاه دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی در شهرستان خوسف برای بازدید مردم در محل سالن ورزشی دبیرستان علامه امینی شهر خوسف دایر است.
شهر خوسف در فاصله 36 كیلومتری بیرجند مركز استان خراسان جنوب واقع است.
9866*3028