۱۶ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۸:۱۵
کد خبر: 83198920
۰ نفر
ششمین دور گفت وگوهای سیاسی ایران و فرانسه برگزار شد

تهران- ایرنا- سیدعباس عراقچی معاون سیاسی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی با گوردو مونتاین دبیر كل وزارت امور خارجه فرانسه ششمین دور گفت گوهای سیاسی دو كشور را در پاریس برگزار كردند.

به گزارش ایرنا از اداره كل دیپلماسی رسانه ای وزارت خارجه، در این گفت وگوها آخرین تحولات مربوط به روابط دوجانبه، اجرای برجام و مكانیسم نوین ساحات (اینستكس)، تعهدات فرانسه، مبارزه با تروریسم و افراط گرایی، و تحولات منطقه مورد بحث و گفت ‌وگو قرار گرفت.
معاون وزیر خارجه كشورمان در این نشست ضمن اشاره به اجرای كامل تعهدات ایران در چارچوب برجام، اظهار داشت: طرف های دیگر تاكنون نتوانسته اند كه تعهدات خود را اجرایی كنند و در نتیجه توازن در توافق برجام از بین رفته است.
عراقچی ضمن استقبال از مكانیسم ساحات گفت: این راهكار با تاخیر زیاد اعلام شده و امیدواریم مراحل اجرایی شدن آن بسرعت انجام شود.
دبیركل وزارت امور خارجه فرانسه نیز در این دیدار بر تداوم حمایت فرانسه از برجام تاكید كرد و گفت طراحی سازوكار ویژه مالی به همین منظور صورت گرفته است.
وی افزود: فرانسه علاقمند به استمرار گفت وگو با جمهوری اسلامی ایران بعنوان یك كشور مهم و تاثیرگذار در خصوص همه موضوعات مورد علاقه طرفین می باشد.
سیام*3061*1535

سرخط اخبار سیاست