رشد سالانه سرمايه گذاري بخش خصوصي در يزد 10 درصد بوده است

يزد - ايرنا - مديركل امور اقتصادي و دارايي يزد گفت: رشد سرمايه گذاري بخش خصوصي در استان به طور ميانگين در هر سال 10 درصد رشد داشته است.

به گزارش ايرنا ، علي نمازي روز دوشنبه در نشست مديران زيرمجموعه وزارت امور اقتصادي و دارايي استان با خبرنگاران اظهار داشت : يكي از مهمترين و بزرگترين دستاوردهاي انقلاب اسلامي ، استقلال و رهايي از استعمار بوده و همين امر به طراحي توطئه‌هاي شوم استكبار جهاني عليه انقلاب اسلامي منجر شده است.
وي با اشاره به نقش مهم رسانه‌ ها براي مقابله با دشمنان افزود: مقابله فني نيازمند اطلاع رساني سريع است كه با اقدام كارشناسانه رسانه ها صورت مي‌گيرد .
مديركل امور اقتصادي و دارايي يزد درباره برخي عملكردهاي كشور بعد از انقلاب اسلامي گفت: تحول در آموزش نيروهاي انساني با كيفيت، كسب 25 سال رتبه برتر آزمون سراسري ، تاسيس دانشگاه ها و ايجاد صدها رشته تحصيلي مختلف ، كسب رتبه دوم تخت بيمارستاني به ازاي جمعيت و تعداد پزشك به ازاي هر هزار نفر از دستاوردهاي چهل ساله انقلاب است.
نمازي، تاسيس اولين مركز تحقيقات و درمان ناباروري كشور در يزد ، تحول در زمينه سرمايه گذاري بخش عمومي و دولتي بويژه در توليد انرژي برق و صادرات آن به ساير استان و شبكه سراسري، گازرساني به تمامي شهرها و بيشتر روستاها از ديگر دستاوردهاست.
وي خاطرنشان كرد: يزد در زمينه استخراج سنگ آهن رتبه نخست، در توليد محصولات نساجي رتبه دوم ، رتبه سوم در برخي محصولات كشاورزي ، رتبه چهارم در توسعه صنعتي كشور و در زمينه توليد محصولات گلخانه اي رتبه دوم را كسب كرده است.
اين مسئول اضافه كرد: در حوزه فعاليت هاي وزارت امور اقتصادي و دارايي، در سال 65 گمرك يزد به عنوان گمرك مستقل ايجاد شده و اكنون مجوزهاي صادراتي را دارد و در سال گذشته بيش از 2 ميليون تن كالا از استان صادر و 36هزار تن كالا از اين گمرك وارد شده است.
نمازي با اشاره به توسعه شبكه بانكي تصريح كرد: هم اكنون 33 بانك دولتي و خصوصي در يزد فعال است و اين استان ، رتبه نخست سرانه شعب بانكي در كشور را دارد ضمن آنكه بانك هاي استان رتبه پنجم كشور را در سرانه تسهيلات پرداختي در سيستم بانكي دارند.
مديركل امور اقتصادي يزد افزود: توسعه صنعت بيمه ، افزايش 55درصدي حق بيمه سرانه و توسعه صنعت بيمه در استان ، رشد 46درصدي ميزان خسارت پرداختي توسط بيمه ، كسب رتبه دوم سرانه حق بيمه، رتبه 12 در ضريب نفوذ بيمه ، فعاليت بيش از 20 شركت بيمه اي و گردش مالي 6هزار ميليارد ريالي در سال 96 از ديگر دستاوردهاي اين بخش است .
وي با بيان اين كه مديريت جمع آوري و فروش اموال تمليكي در استان در سال 74 ايجاد شده است، تصريح كرد: فروش 77 ميليارد ريالي اموال منقول در 9 ماهه سال جاري يكي از اقدامات اين بخش بوده است.
نمازي ، خانه داري دولتي ، ايجاد خزانه مستقل ، ساماندهي و مديريت سپرده دستگاههاي اجرايي و ساماندهي بيش از 200 ميليارد تومان سپرده دستگاه هاي اجرايي در سال گذشته ، ساماندهي بيش از پنج هزار و 400 ملك دولتي و ساماندهي و ثبت 2 هزار خودروي دولتي ، ساماندهي و شفافيت حساب دستگاهها و رسيدن از سه هزار 700 به 500 حساب را از ديگر عملكردها اعلام كرد.
وي در بخش امور مالياتي هم گفت: رسيدگي به 527 پرونده در 6 ماه اخير و ارسال 240 مورد از اين پرونده ها به تهران ارسال شده كه براي 11 مورد رأي صادر شده ، 34 مورد براي كارشناسي شده و 24 مورد نيز مختومه اعلام شده است.
اين مسئول گفت: همچنين كسب رتبه هشتم كشوري بورس منطقه‌اي يزد از حيث تعداد و ارزش سهام معامله شده در ۹ ماه سال جاري از افتخارات اين بخش محسوب مي‌شود.
در اين نشست اميرعلي رشيدي سرپرست اداره كل اموال تمليكي استان و حسنعلي مدير بيمه دولتي ايران و دبير شوراي هماهنگي بيمه هاي استان گزارشي از حوزه عملكردي خود ارائه كردند.
1968/ 6197