ميز خدمت الكترونيكي بنياد مسكن زنجان راه‌اندازي شد

زنجان- ايرنا - ميز خدمت الكترونيكي اداره كل بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان در 40 سالگي انقلاب، راه‌اندازي شد و تمام خدمات از طريق آن به‌صورت الكترونيكي و بدون نياز به مراجعه حضوري به متقاضيان ارائه مي‌شود.

به گزارش ايرنا، بر اساس بخشنامه سازمان اداري و استخدامي كشور، دستگاه‌هاي اجرايي به منظور ارائه خدمات به موقع، سريع و آسان و ارتقاي رضايت‌مندي ارباب رجوع، مكلف به برنامه‌ريزي و اجراي مفاد دستورالعمل «ميز خدمت الكترونيكي» در راستاي حقوق شهروندي در نظام اداري شده‌اند.
اطلاع‌رساني شفاف در مورد خدمات، مراحل گردش كار، مستندات مورد نياز، قوانين و مقررات، سوالات متداول، مدت زمان انجام خدمات، هزينه‌هاي مورد نياز براي دريافت خدمات، روند ارائه شكايت و پيگيري و مسئول اصلي خدمت مورد نظر، امكان اخذ درخواست خدمت از ارباب رجوع در قالب فرم‌هاي الكترونيكي و بارگزاري و ارسال الكترونيكي مدارك و مستندات مورد نياز براي دريافت خدمت توسط ارباب رجوع از جمله ويژگي‌هاي اين ميز بوده كه از طريق اينترنت قابل دسترس است.
اداره كل بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان، يكي از دستگاه‌هايي است كه در راستاي سياست دولت مبني بر اخذ خدمات بدون حضور فيزيكي به ارباب رجوع قدم برداشته و ميز خدمت الكترونيكي اين بنياد كه از ابتداي سال جاري به‌صورت آزمايشي آغاز به كار كرده بود همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامي راه‌اندازي شد.
اين ميز خدمات تخصصي در 9 بخش را به‌صورت الكترونيكي به متقاضيان ارائه مي‌كند.
تمام فرم‌ها، مستندات مورد نياز، توضيح طرح‌ها، مراحل طي پروژه و زمان‌بندي مراحل انجام تقاضا در اين ميز آمده و نتيجه تمام مراحل طي و درخواست متقاضيان در اتوماسيون اداري در هر مرحله از طريق پيامك به متقاضي اعلام شده و حتي نتيجه نهايي نيز بدون نياز به مراجعه حضوري و با كد رهگيري قابل دريافت است.
گزينه جديدي نيز در آينده نزديك در اين ميز فراهم خواهد شد كه زمان حضور كارشناسان مربوطه در اداره‌هاي استان و شهرستان‌ها جهت انجام اموري كه نياز به مراجعه حضوري دارند را مشخص مي‌كند تا متقاضيان قبل از مراجعه به اداره از حضور كارشناس مربوطه اطلاع داشته باشند.
از مزاياي اين ميز اين است كه متقاضيان از نقاط مختلف استان بدون مراجعه حضوري و فقط از طريق ارتباط اينترنتي مي‌توانند خدمات مورد نياز خود را دريافت كنند.
به گزارش ايرنا، برنامه‌هاي راهبردي طرح‌هاي عمراني بنياد مسكن انقلاب اسلامي استان زنجان نيز همزمان با افتتاح نمايشگاه شكوه چهل سالگي با حضور نماينده ولي فقيه در استان و امام جمعه زنجان و استاندار زنجان رونمايي شد.
اين نمايشگاه تا 16 بهمن در محل دائمي نمايشگاه‌هاي بين‌المللي كاسپين زنجان داير بوده و زمان بازديد از آن در دو نوبت از ساعت 10 تا 13:30 و 16 تا 21 مي‌باشد.
9556/6085