خیران برای ایرانی های خارج از كشور مدرسه می سازند

سمنان- ایرنا- رئیس جامعه خیران مدرسه ساز كشور گفت: خیران برای نشر فرهنگ اصیل ایرانی و اسلامی و جلوگیری از تاثیرگذاری آداب و رسوم غربی برای ایرانی های خارج از كشور مدرسه می سازند.

به گزارش ایرنا، محمدرضا حافظی روز دوشنبه در آیین افتتاح مدرسه خیّرساز محمد رسول الله(ص) سمنان افزود: بیش از یك هزار خیّر ایرانی در خارج از كشور شناسایی شدند و این شخصیت های فرهیخته در نقاط مختلف جهان برای ساخت مدرسه ایرانی در خارج از مرزهای ایران اقدام می كنند.
وی خاطرنشان‌كرد: اكنون ایرانی های خارج از كشور با تاثیر پذیری از فرهنگ غربی در كشورهای مختلف در حال تحصیل هستند كه این اقدام در افت فرهنگ ایرانی و اسلامی كودكان ایرانی در حال تربیت در كشورهای خارجی تاثیرگذار است.
حافظی ادامه داد: مدرسه سازی در ایران و دیگر نقاط جهان فراگیر شده است و جامعه خیران مدرسه سازی در كشور فراتر از مرزها برای عزت و سربلندی ایرانی ها تلاش می كنند.
رئیس جامعه خیران مدرسه ساز كشور اضافه كرد: بیش از 35 درصد مدارس كشور را خیران می سازند كه این امر نشان از تاثیرگذاری مثبت نیكوكاران در امر آموزش كشور است.
وی تصریح كرد: بیش از 650 هزار خیر مدرسه ساز در كشور فعالیت دارند و بعد از انقلاب در ساخت مدارس زیادی مشاركت كردند.
حافظی گفت: فرهنگ مدرسه سازی در كشور به هیچ عنوان متوقف نخواهد شد و با برنامه ریزی اصولی و هدفمند تلاش می شود تا هیچ دانش آموزی از تحصیل جانماند.
رئیس جامعه خیران مدرسه ساز كشور ادامه داد: اولین خیر مدرسه ساز بعد از انقلاب اسلامی در كشور امام خمینی(ره) بودند و اولین كمك خیر برای ساخت مدرسه در مناطق محروم كشور را ایشان پرداخت كردند.
به گزارش ایرنا، در این آیین علیرضا آشناگر استاندار، محمد دستورانی مدیركل آموزش و پرورش استان، محمدرضا قربانی مدیركل مشاركت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس كشور، سعید هژبری مدیركل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان، علی اصغر جمعه ای رئیس خیران مدرسه ساز استان و چند تن از مدیران كل دستگاه های اجرایی و خیران مدرسه ساز استان و كشور حضور داشتند.
مدرسه خیّرساز محمد رسول الله(ص) سمنان به همت بنیاد فرهنگی مصلی نژاد با اعتبار 50 میلیارد ریال همزمان با چهارمین روز از گرامیداشت دهه مبارك فجر افتتاح شد.
در استان سمنان 793 فضای آموزشی، پنج هزار و پنج كلاس درس به مساحت 653 هزار و 934 متر مربع وجود دارد، 41 درصد كلاس های درس این استان نیازمند مقاوم سازی و 36 درصد مدرسه ها تخریبی است.
7339/6103