نگارخانه الهي رشت نماينده گيلان در چهار سوي هنر تهران

رشت-ايرنا-نگارخانه الهي به نمايندگي از گالري هاي گيلان با 30 اثر از هنرمندان فعال در اين استان در نمايشگاه چهار سوي هنر تهران در باغ موزه قصر شركت كرد.

به گزارش ايرنا، در اين نمايشگاه آثاري از حامد بهروز كار، منير صحت، الهام مشعوفي، الهه ابراهيم پور، مرتضي منصف، ترانه ابراهيمي، نگين ناصراني، شبنم شهرياري،نادره حكيم الهي، مازيار عماد زاده،سياوش ذوالفقار پور،آرزو صياد نقره تاب، عيسي چولانديم، هانيه آزموده، سيده فاطمه عاقلي، محمد برزگر، ارشاد رفتاري در معرض تماشا قرار دارد.
همچنين مجموعه فرشته هاي برنزي نادره حكيم الهي و سه مجسمه برنزي ديگر از وي به نمايش گذاشته شده است.
نادره حكيم الهي مدير نگارخانه الهي رشت روز دوشنبه به خبرنگار ايرنا گفت : غرفه گيلان به اذعان بسياري از بازديدكنندگان از نظر تنوع تكنيك هاي هنرمندان شركت كننده و ارائه آثار مدرن و جذاب يكي از بهترين غرفه ها است .
وي با اشاره به فعاليت نگارخانه اش در يك سال اخيراظهار داشت :هنرمند براي ادامه كار نياز به توجه و دلگرمي دارد و خوشحاليم از اين كه در اين مدت با امكان ارائه آثار به مخاطبان موجب يك حركت جديد فرهنگي در گيلان شده ايم .
وي خاطرنشان كرد: گيلان بستر خوبي براي فرهنگ و هنر دارد و هنرمندان استقبال خوبي كردند اما با توجه به محدوديت مكان فقط توانستيم بخشي از اثار را در اين نمايشگاه شركت دهيم .
وي تصريح كرد:نگارخانه هاي كمي در شهرستانها داريم و اين كه كارهاي هنرمندان شهرستاني در مركز نمايش داده مي شود موجب دلگرمي است.
حكيم الهي گفت : اين نمايشگاه در واقع نخستين مهماني بزرگ نگارخانه داران ايران است و هم موجب تشويق نگارخانه داران و هم هنرمندان فعال در شهرستان ها مي شود.
به گزارش ايرنا، نمايشگاه 'چهارسوي هنر' در باغ موزه قصر به عنوان يكي از جدي‌ترين بخش‌هاي جنبي يازدهمين جشنواره هنرهاي تجسمي فجر است.
در اين بخش 53 گالري آثار هنرمندان منتخب خود را براي نمايش وعرضه به باغ موزه قصر برده اند.
در اين نمايشگاه، 270 هنرمند با 450 اثر، 31 گالري از شهرستان و 24 گالري از تهران حضور دارند.
علاقمندان مي توانند براي بازديد از اين نمايشگاه و اثار ارزشمند ارائه شده از نگارخانه هاي نامدار كشور تا تاريخ 24 بهمن به باغ موزه قصر مراجعه كنند.
نگارخانه الهي، آذر 1396 با مديريت نادره حكيم الهي از هنرمندان مجسمه ساز كشور در رشت گشايش يافت.
اين نگارخانه در طول يك سال فعاليت آثار هنرمندان به نام معاصر همچون ايران درودي٬ حسين محجوبي ، محمود زنده رودي ،مازيار عمادزاده، مرتضي منصف، مريم آقايي، افشين آماده، بهروز باقري، حامد بهروزكار، سوده بخشنده، صمد توانا، فرامرز توحيدي، صمد حسني، محمد زحمتكش، منير صحت ، كتايون وطني و ديگران را در نمايشگاه هاي انفرادي و گروهي در معرض تماشاي علاقمندان به هنر قرار داده است .
همچنين تاكنون چند نمايشگاه عكس از عكاسان به نام كشور در اين نگارخانه به تماشا گذاشته شده است . اجراي تلفيقي ادبيات موسيقي نقاشي ، گردهمايي كتاب خوان ها ، اجراي چند پرفورمنس ، برپايي نمايشگاه خوشنويسي از جمله فعاليتهاي يك ساله اين نگارخانه بوده است.
6030