گردشگران عمانی گرفتار در سیلاب بندرچارك نجات یافتند

بندرعباس - ایرنا - بخشدار شیبكوه شهرستان بندرلنگه از نجات جان 15 گردشگر عمانی گرفتار در سیلاب بندرچارك خبر داد و گفت: با حضور به موقع نیروهای امدادی این گردشگران كه با یك دستگاه اتوبوس عازم شیراز بودند، نجات یافتند.

فواد مرادزاده در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: به دنبال بارش شدید باران در ساعات ابتدایی یكشنبه شب، اتوبوس حامل این گردشگران در آب نمای جاده بندرچارك كه به دلبل سیلاب به زیر آب رفته بود، متوقف می شود.
وی تصریح كرد: نیروهای امدادی مسافران را با استفاده از یك دستگاه لودر از سقف اتوبوس، خارج و اتوبوس را تخلیه كردند.
بخشدار بخش شیبكوه بندرلنگه با اشاره به اینكه آب نمای بندرچارك از جمله نقاط حادثه خیز است، گفت: با توجه به شرایط جوی حاكم بر منطقه، باید رانندگان این مسیرها جوانب احتیاط را رعایت كنند.
بندر چارك در ساحل خلیج فارس، مركز بخش شیبكوه شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان است و حدود 6 هزار نفر جمعیت دارد.
بندرچارك در 80 كیلومتری غرب بندرلنگه واقع شده و آب نمای جاده بندرچارك در نزدیكی این شهر از نقاط حادثه خیز این مسیر است كه با وقوع بارندگی و جاری شدن رودخانه های فصلی به زیر آب می رود.
شهرستان بندرلنگه با 159 هزار و 358 نفر جمعیت درفاصله 240 كیلومتری غرب بندرعباس واقع شده است.
اقصی نقاط استان هرمزگان از اواخر شنبه هفته جاری به دنبال فعالیت یك سامانه جوی كه از غرب استان وارد شده، شاهد بارش باران هستند.
طبق اعلام و هشدارهای هواشناسی با توجه به شدت فعالیت این سامانه، احتمال وقوع آب گرفتگی ، طغیان رودخانه های فصلی و مسیل ها وجود دارد.
طبق اعلام هواشناسی این سامانه روز سه شنبه از استان هرمزگان خارج می شود.
7198/6048