۱۴ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۲۳:۰۹
کد خبر: 83195960
۰ نفر
آیت الله ری شهری: شجره طیبه انقلاب بالنده تر شده است

شهرری - ایرنا - تولیت آستان مقدس حضرت عبدالعظیم (ع) گفت: دشمنان سعی داشتند تا چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی را پایان نظام تلقی كنند، ولی این شجره مبارك بالنده تر از گذشته شده است.

به گزارش یكشنبه شب ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی آستان مقدس عبدالعظیم (ع)، آیت الله محمدی ری شهری در دیدار فرماندهان ناجا اظهار داشت: شخصیت بی بدیل امام خمینی(ره) سبب وقوع انقلاب اسلامی در سال 57 شد و مردم سرنوشت كشور خود را پس از سال ها به دست گرفتند.
وی تصریح كرد: همه باید سعی كنیم تا با عمل به وظیفه خویش، زمینه اتصال انقلاب اسلامی را به انقلاب جهانی حضرت مهدی (عج) فراهم كنیم.
عضو مجلس خبرگان رهبری بیان كرد: یكی از خصوصیات بارز امام راحل تكیه و اعتماد بر خداوند بود و در جریان های انقلاب اسلامی و بحران ها با اطمینان قلبی و تكیه بر خداوند متعال با مسائل روبرو می شدند.
وی اضافه كرد: امام (ره) ویژگی های بارز خود را از اولیای الهی گرفته بود و همواره با اتكا و اعتماد به خداوند، احساس بی نیازی می كرد.
آیت الله ری شهری در ادامه به رفتارهای بارز نیروهای انتظامی اشاره كرد و افزود: برخورد یگان های ویژه و مسئولان امر در همه حال به گونه ای باشد تا اگر زمینه اصلاح در دشمنان نیز وجود داشت، رفتار این نیروها مؤثر واقع و مخالفان به راه حق بپیوندند.
وی گفت: مدافعان نظام اسلامی باید با رفتار خود زمینه دفع حداقلی و جذب حداكثری را فراهم كنند كه این موضوع از تأكیدات مقام معظم رهبری در بیاناتشان است و این امر باید سر مشق همه مسئولان، نیروها و نهادهای انقلاب اسلامی قرار گیرد.
رئیس موسسه علمی فرهنگی دارالحدیث بیان كرد: نیروهای نظامی در برخوردهای امنیتی باید تا حد امكان از رفتارهای تند اجتناب كنند.
وی افزود: امام خمینی (ره) نیز در مسائل مختلف تا جایی كه وهن اسلام و نظام پیش نیاید، دستور به مدارا دادند، در حالی كه ایشان به تمامی جوانب امور آگاهی كامل داشتند و بسیار هوشمندانه قضایا را رهبری كردند.
تولیت آستان مقدس عبدالعظیم (ع) ادامه داد: نیروهای نظامی و امنیتی باید در همه حال با هوشیاری كامل از دشمن پرهیز كنند، زیرا دشمنان با توجه به توطئه هایی كه در ذهن خود می پرورانند، همیشه در كمین هستند تا به این سرمایه ‌ارزشمند یعنی نظام اسلامی لطمه وارد كنند.
فرماندهان و نیروهای یگان های ویژه ناجا به مناسبت تبریك فرارسیدن چهلمین سال پیروزی شكوهمند انقلاب اسلامی عصر یكشنبه با تولیت آستان مقدس امام خمینی(ره) دیدار كردند.
شبد**6003**1379

سرخط اخبار فرهنگ