۱۴ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۹:۰۳
کد خبر: 83195720
۰ نفر
ولخرج ترين باشگاه ها در بازار داغِ ژانويه سرد

تهران- ايرنا- همزمان با نزديك شدن باشگاه ها به ضرب الاجل براي آخرين فعاليت ها در بازار نقل و انتقالات ژانويه، شبكه فاكس اسپورتس آسيا در گزارشي به پنج باشگاهي اشاره كرد كه در جريان بازار داغ زمستان، بيشترين ولخرجي را كرده اند.

به گزارش ايرنا، فاكس اسپورتس روز يكشنبه در گزارش خود مي نويسد: باشگاه هاي فوتبال معمولا در پنجره نقل و انتقالات ژانويه دست به خريدهاي بزرگ نمي زنند؛ بنابراين با اين پيش فرض، مكانيزم و ساز و كار داخلي آن دسته از تيم هايي كه در ميانه فصل هزينه هاي گزافي مي كنند بايد به دليل شكستن قوانين و سياست هاي كلي، مورد بازجويي قرار گيرد.
با اين حال، برخي از باشگاه ها همچنان در ماه ژانويه خريدهاي گرانقيمت مي كنند كه در گزارش زير به پنج مورد از اين تيم ها اشاره شده است.

5 – نيوكاسل يونايتد – 24 ميليون يورو
هشدار جدي «رافائل بنيتز» سرمربي اسپانيايي تيم نيوكاسل مبني بر ترك باشگاه، خوب جواب داد و در نهايت كلاغ ها را وادار كرد تا با يكي از اهداف نقل و انتقالاتي وي قراردادي بلند مدت امضا كنند.
اين در حالي است كه نيوكاسل با هزينه 24 ميليون يورويي براي جذب «ميگوئل آلميرون» به پنجمين باشگاهي تبديل شد كه در ماه ژانويه بيشترين هزينه را تقبل كرده است.

4 - بورنموث – 34.8 ميليون يورو
در رتبه چهارم اين فهرست يكي ديگر از باشگاه هاي حاضر در ليگ برتر جزيره به نام بورنموث جاي دارد؛ در واقع، «ادي هوئي» با جذب 2 بازيكن از ليورپول (ناتانائيل كلاين – قرضي، دومينك سولانكه) ژانويه شلوغي را سپري كرد.
علاوه بر اين، «كريس مِفام» نيز با پيوستن به جمع اين تيم، هزينه كلي بورنموث را به رقم مذكور رساند.

3 – پاري سن ژرمن – 45 ميليون يورو
ديدن باشگاه پاريسي در جمع سه تيم پرهزينه و فعال در بازار نقل و انتقالات به هيچ عنوان موضوع غافلگير كننده اي نيست؛ اين در حالي است كه آنها تنها يك خريد داشته اند و آن هم كسي نيست جز «لئاندرو پارادس»؛ بازيكني كه با قراردادي به ارزش 45 ميليون يورو از زنيت سن پترزبورگ راهي پاريس شد و پي اس جي را در رتبه سوم اين فهرست جاي داد.
علاوه بر اين پاريسي ها قصد داشتند تا «ايدريسا گواِيه» را از اورتون خريداري كنند كه البته با مخالفت اين تيم، انتقالي صورت نگرفت؛ در صورتي كه پاري سن ژرمن موفق به متقاعد كردن اورتون مي شد، آن گاه اين تيم در صدر فهرست پرهزينه ترين باشگاه ها در بازار ژانويه قرار مي گرفت.

2 – آ.ث ميلان – 70 ميليون يورو
غافلگير شديد، نه؟!
باشگاه هاي سري آ ايتاليا به ندرت ركورد بازار را با خريدهايي گران قيمت مي شكستند اما ظاهرا آن روزها تمام شده است.
در حقيقت، ميلاني ها در پنجره انتقالات زمستاني 2 خريد داشتند؛ آنها براي جذب «كريستوف پياتك» و «لوكاس پاكتا» در مجموع مبلغ 70 ميليون يورو هزينه كردند .( هر كدام 35 ميليون)
در نتيجه، يك تيم ايتاليايي، رده دوم ولخرج ترين تيم هاي فصل نقل و انتقالات زمستاني را به خود اختصاص داد.

1 - چلسي – 73 ميليون يورو
آبي هاي لندن تنها امتياز يك بازيكن را به طور تمام و كمال خريداري كردند و آن هم كسي نيست جز بازيكني كه پيش تر او را به باشگاه مبداء قرض داده بودند.
كمي پيچيده شد اما ما در مورد «كريستين پوليشيچ» حرف مي زنيم؛ آبي ها براي بهره مند شدن از خدمات پوليشيچ مبلغ هنگفت 64 ميليون يورو پرداخت كردند و در ادامه او را به طور قرضي به بورسيا دورتموند انتقال دادند؛ جايي كه او به هيچ عنوان موفق نشد تا به يكي از اعضاي تفكيك ناپذير آن بدل شود.
با اين وجود، در واپسين روزهاي ماه ژانويه، تيم آبي پوش غرب لندن «گونزالو هيگوآين» را نيز به طور قرضي از يوونتوس خريداري كرد؛ بازيكني كه آنها مجبور شدند به ازاي انتقال قرضي وي با بند خريد دائمي تا پايان فصل جاري، 9 ميليون يورو پرداخت كنند.
ورزشي**3991**9129