عمليات آبرساني به 141 روستاي مهاباد آغاز شد

مهاباد - ايرنا - عمليات آبرساني به 141 روستاي بخش خليفان و مركزي مهاباد امروز /يكشنبه/ طي آييني با حضور امام جمعه، فرماندار و جمعي از مسوولان اين شهرستان آغاز شد.

بخشدار خليفان روز يكشنبه در حاشيه اين آيين در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: مطالعات آبرساني به 141 روستا از توابع بخش مركزي و خليفان از طريق تصفيه خانه قديمي مهاباد به اتمام رسيده است و به مناسبت دهه مبارك فجر عمليات اجرايي آن آغاز شد.
علي بيژن فر بيان كرد: اعتبار اختصاص يافته براي اين طرح بالغ بر 27 ميليارد ريال است كه 19 ميليارد ريال آن از اعتبارات استاني و هشت ميليارد ريال آن از محل اعتبارات ملي تامين شده است.
وي يادآور شد: با توجه به كاهش سطح آب هاي زيرزميني، اتمام اين طرح مي تواند پايداري آبرساني به روستاهاي مهاباد را از طريق آب سد به طور كامل برطرف كند و مشكل تامين آب آشاميدني و سالم براي شهروندان روستايي مرتفع شود.
بيژن فر گفت: به همين مناسبت پروژه گازرساني و احداث خط تغذيه ايستگاه TBS روستاهاي محور سردشت، به طول 18 كيلومتر نيز آغاز شد.
وي ادامه داد: اين طرح با بيش از 62 ميليارد ريال اعتبار شامل 51 روستاي بخش خليفان است كه با اتمام آن بيش از چهار هزار خانوار از نعمت گاز طبيعي برخوردار خواهند شد.
امروز همچنين پروژه احداث يك باب مدرسه 12 كلاسه در كوي هژار مهاباد در زميني به مساحت سه هزار و 400 مترمربع و با 13 ميليارد ريال اعتبار آغاز شد.
به گزارش ايرنا، همزمان با دهه مبارك فجر 61 طرح در زمينه هاي مختلف عمراني و خدماتي در سطح مهاباد با يكهزار و 130 ميليارد ريال به بهره برداري مي رسد.
12 تا 22 بهمن ماه به مناسبت ورود تاريخي امام خميني(ره) به ميهن اسلامي و پيروزي انقلاب اسلامي ايران به نام ايام الله دهه فجر نامگذاري شده است و امسال جشن هاي چهلمين سال پيروزي انقلاب در سراسر كشور برگزار مي شود.
9903/6185/7129