استقلال به تاريخ شهرآورد معترض نيست

تهران - ايرنا - رييس كميته مسابقات سازمان ليگ فوتبال گفت: برنامه ليگ سه ماه قبل از شروع به باشگاه‌ها ابلاغ شده و تاكنون استقلال در خصوص تاريخ شهرآورد اعتراضي نكرده است.

به گزارش ايرنا، سعيد فتاحي امروز يكشنبه در حاشيه نشست سرمربيان ليگ برتري با داوران در جمع خبرنگاران افزود: اينكه باشگاه استقلال به تاريخ شهرآورد معترض بوده را فقط از خبرنگاران شنيدم و تا به حال مسئولان اين نهاد اعتراضي نكرده‌اند.
ديدار دو تيم فوتبال پرسپوليس و استقلال در چارچوب شهرآورد 89 قرار است 10 فروردين ماه برگزار شود.
وي با تشكر از سرمربيان و مديراني كه دراين نشست حاضر بودند و گله مندي از غيبت ديگر سرمربيان افزود: نقل و انتقالات شب گذشته به پايان رسيد و رقابت هاي نيم فصل دوم ليگ از فردا (دوشنبه) آغاز مي‌شود. البته به دليل در پيش بودن ليگ قهرمانان آسيا و حضورچهار نماينده ايران در اين رقابت ها، مسابقات ليگ فشرده است.
رئيس كميته مسابقات سازمان ليگ در خصوص اينكه گفته مي شود «آياند پاتوسي» بازيكن آفريقايي تيم استقلال امكان بازي ندارد، گفت: طبق قانون يك باشگاه مي‌تواند چهار بازيكن خارجي با تاييد ايفمارك (مركز ارزيابي هاي پزشكي و بازتواني فوتبال ايران) جذب كند و مشكلي در اين باره وجود ندارد. البته بهتر است در اين خصوص مسئولان نقل و انتقال سازمان ليگ پاسخگو شوند.
فتاحي با اشاره به استفاده از داوران پشت دروازه در نيم فصل دوم ليگ بيان كرد: هدف ابتدا اجراي سيستم VAR (كمك داور ويدئويي) در ليگ است و ازآنجا كه نمونه خارجي بسيار گران است از شركت‌هاي داخلي درخواست همكاري كرديم.
وي ادامه داد: در ديدار دو تيم پرسپوليس و پديده به صورت آفلاين سيستم بومي را تست مي كنيم تا پس از تاييد، از مسئولان فدراسيون جهاني فوتبال براي تأييد اين سيستم دعوت كنيم.
رئيس كميته مسابقات سازمان ليگ درباره برنامه‌ چهار نماينده ايران در ليگ قهرمانان آسيا اظهار كرد: در جلسه‌اي كه در كشور عمان برگزار شد، پيشنهاد داديم كه بازي‌هاي شرق و غرب آسيا در سال 2021 و 2022 از يكديگر جدا شوند و نمايندگان غرب آسيا هم از اين موضوع حمايت كردند و قرار شد يك تقويم واحد در اختيار AFC (كنفدراسيون فوتبال آسيا) قرار دهيم تا اين مهم انجام شود.
وي درباره فيفا دي آخر اسفند ماه هم گفت‌: براي اين تاريخ قرار است يك بازي براي تيم ملي برگزار شود كه فعلاً منتظر اعلام هستيم. البته برنامه هاي ليگ براي چهار سال آينده مشخص است ولي مي‌خواهيم هر سال ليگ را 10 روز زودتر آغاز كنيم تا در سال 2022 كه جام جهاني قطر برگزار خواهد شد يك ماه زودتر رقابت هاي ليگ به پايان برسد.
ورزشي**9029**9118**