3 طرح فرهنگي، درماني و خدماتي در مياندوآب افتتاح شد

مهاباد - ايرنا - سه پروژه فرهنگي، درماني و خدماتي با صرف 80 ميليارد ريال اعتبار به مناسبت دهه مبارك فجر انقلاب اسلامي با حضور معاون هماهنگي امور اقتصادي و توسعه منابع استاندار آذربايجان غربي در مياندوآب به بهره برداري رسيد.

به گزارش ايرنا، اين طرح ها شامل يك باب مدرسه 10 كلاسه مشاركتي خيرساز، يك واحد سردخانه و سورتينگ ميوه و مركز خدمات جامعه سلامت شهري است.
مدير جهاد كشاورزي مياندوآب در آيين بهره برداري از واحد سردخانه و سورتينگ ميوه اين شهرستان كه در روستاي سوگلي تپه احداث شده است، گفت: اين طرح با ظرفيت چهار هزار تن و با هزينه 40 ميليارد ريال احداث شده است كه با بهره برداري از آن براي بيش از 30 نفر به صورت مستقيم و غيرمستقيم اشتغالزايي مي شود.
علي ديانتي افزود: با راه اندازي صنايع تبديلي و غذايي جديد نظير واحدهاي سردخانه اي و سورتينگ ميوه و افزايش ظرفيت سردخانه ها، مشكل خام فروشي تاحدودي در منطقه رفع شده است و شاهد توليد و عرضه مناسب محصولات باغي با كيفيت بالا به بازارهاي مصرف هستيم.
به همين مناسبت يك مدرسه 10 كلاسه خيرساز نيز در مياندوآب به بهره برداري رسيد.
مديرعامل مجمع خيران مدرسه ساز مياندوآب در آيين افتتاح اين مدرسه گفت: اين مدرسه با 10 كلاس درس و با مشاركت خيّر مدرسه ساز و اداره كل توسعه، تجهيز و نوسازي مدارس آذربايجان غربي احداث شده است.
محمد نژادمحمد افزود: اين مدرسه 750 متر زيربنا دارد و در مجموع براي ساخت آن 16 ميليارد ريال هزينه شده كه پنج ميليارد ريال آن توسط فرد خيّر و 11 ميليارد ريال نيز از منابع دولتي است.
با حضور معاون استاندار آذربايجان غربي مركز خدمات جامع سلامت شهري كوي «قره ورن» نيز افتتاح شد.
معاون امور بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي آذربايجان غربي در آيين افتتاح اين مركز گفت: اين مركز بهداشتي در زمين اهدايي خيّران و با صرف 19 ميليارد و 950 ميليون ريال طي 11 ماه از محل اعتبارات شركت بازآفريني شهري ايران و اداره كل راه و شهرسازي استان ساخته شده است.
رسول انتظارمهدي افزود: اين مركز 45 هزار نفر جمعيت را در اين منطقه كه در حاشيه اين شهر قرار دارد را پوشش داده و خدمات پزشكي، دندان پزشكي، مامايي و پرستاري را به شهروندان ارايه مي دهد.
وي بيان كرد: در طرح تحول سلامت در سال 1394 مقرر بود كه 533 باب فضاي بهداشتي و درماني در سطح استان احداث شود كه تاكنون حدود 380 واحد آن ساخته شده است و مابقي آنها نيز در حال احداث يا تكميل است.
به گزارش ايرنا، همزمان با دهه مبارك فجر 85 طرح در زمينه هاي مختلف عمراني و خدماتي در سطح مياندوآب با 957 ميليارد ريال به بهره برداري مي رسد. 
12 تا 22 بهمن ماه به مناسبت ورود تاريخي امام خميني(ره) به ميهن اسلامي و پيروزي انقلاب اسلامي ايران به نام ايام الله دهه فجر نامگذاري شده است و امسال جشن هاي چهلمين سال پيروزي انقلاب در سراسر كشور برگزار مي شود. 
9871/6185/2093