۱۴ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۸:۴۸
کد خبر: 83194527
۰ نفر
14هزار میلیارد ریال تسهیلات كارآفرینی پرداخت شد

گناوه- ایرنا- معاون تسهیلات صندوق كارآفرینی امیدگفت: این صندوق در سال جاری 14هزار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در سراسر كشور پرداخت كرده است.

امین خلیلی روز یكشنبه در گفت وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی در گناوه افزود: از این مجموع پنج هزار میلیارد ریال ازمحل صندوق توسعه ملی اختصاص و پنج هزار میلیارد ریال نیز از صندوق كار آفرینی پرداخت شد.
وی اضافه كرد: باتوجه به اینكه رسالت صندوق كار آفرینی امید ایجاد اشتغال و رفع بیكاری است حدود 40 درصد از مازاد پول خود را قبل از اینكه صندوق توسعه ملی وجهی اختصاص دهد در این بخش اضافه كرد.
معاون تسهیلات صندوق كارآفرینی امید كشور گفت: درحالی كه سرانه اشتغال مدنظر كه وزارت تعاون، كار و رفاه اجتماعی اعلام كرده به ازای هر یك میلیارد و 500 میلیون ریال یك نفر ایجاد شغل است اما طرح هایی از جمله در بندر گناوه وجود داشته كه متقاضی با دریافت پنج میلیاردریال تسهیلات، پنج نفر بصورت مستقیم و 10 نفر بصورت غیرمستقیم شغل فراهم شده شد.
وی اظهارداشت: طرح هایی هم در كشور وجود دارد كه یك میلیاردریال تسهیلات پرداخت شده و 10 نفر مشغول بكار شدند.
خلیلی گفت: این صندوق در بحث اشتغال نقش بسزایی ایفا كرده و در پرداخت تسهیلات كه شغل ایجاد كند هیچگونه مشكلی ندارد اما بعضی وقت ها انحرافاتی كه بوجود می آید بحث وام با مشكل مواجه می شود.
وی بیان كرد: صندوق كارآفرینی بدنبال پرداخت تسهیلات و وصول قسط و سود نیست بلكه ایجاد اشتغال و ریشه كن كردن بیكاری بویژه در روستاهای كشور كه قابلیت خوبی دارند، است.
معاون تسهیلات صندوق كارآفرینی امید كشور گفت: استان بوشهر از استان های خوب در بحث توسعه روستایی است و پیگیری خوبی در زمینه طرح های اشتغالزایی و پرداخت داشته است.
وی افزود: باتوجه به عملكرد خوب استان بوشهر به دیگر استان ها 20 تا 30 درصد اعتبار بیشتر داده شد اما برای این استان 40 درصد درنظر گرفته شد و در مراحل بعد نیز مورد توجه قرار می گیرد.
خلیلی بیان كرد: صندوق كارآفرینی امید استان بوشهر در سال جاری 310 میلیارد ریال درقالب اشتغال روستایی پرداخت كرده است.
باحضور معاون تسهیلات صندوق كارآفرینی امید كشور یك طرح اشتغالزایی كارگاه تولیدی پوشاك با اعتبار پنج میلیاردریال در روستای مال قاید گناوه به بهره برداری رسید.
شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر قراردارد.
6043/6164