وزير كار از روند انتقال كارخانه سيمان شيراز به خرامه بازديد كرد

شيراز- ايرنا- وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي شنبه از سايت انتقال كارخانه سيمان شيراز به شهرستان خرامه بازديد كرد.

به گزارش ايرنا، محمد شريعتمداري با حضور در سايت در حال احداث كارخانه سيمان شيراز از نزديك در جريان آخرين وضعيت اجراي اين طرح قرار گرفت.
هدف از اجراي پروژه انتقال كارخانه سيمان فارس به منطقه خرامه به دليل گستردگي محدوده شهرستان شيراز و قرار گرفتن كارخانه سيمان فارس در حريم منطقه مسكوني شهر است.
محل احداث اين پروژه در استان فارس شهرستان خرامه، بخش كربال، كيلومتر 63 جاده شيراز به خرامه واقع شده است.
مساحت كارخانه سيمان خرامه 200 هكتار است و هم اينك 40 درصد پيشرفت فيزيكي دارد.
ساخت اين كارخانه با درخواست سازمان حفاظت محيط زيست مبني بر انتقال كارخانه سيمان شيراز و جلوگيري از آلودگي هواي شهر شيراز آغاز شد.
مديرعامل شركت سيمان فارس پيش از اين درباره روند انتقال اين كارخانه از شهر شيراز به منطقه خرامه گفته بود: همه مراحل مطالعاتي و طراحي هاي لازم صورت گرفته و طي دو سال اخير پيشرفت فيزيكي خوبي نيز در ساخت سازه‌هاي زمان بر به عمل آمده است.
عليرضا بستانيان افزود: اين فرايند با توجه به وجود برخي تغييرات پرداخت‌ وام‌هاي ارزي و ريالي و نيز تنش‌هاي ناشي از تحريم‌ها، با تأخير مواجه شده كه علي‌رغم مشكلات موجود بويژه كاهش فروش سيمان، اين شركت بنا به احساس تعهد مسئوليت‌هاي اجتماعي از درآمدهاي حاصل، در پيشبرد اين پروژه گام‌هايي را برداشته است.
بستانيان افزود: هم اينك به طور مستقيم و غير مستقيم حدود دو هزار نفر از فعاليت همين كارخانه منتفع هستند و امرار معاش مي كنند كه با انتقال كارخانه، استمرار وضعيت موجود نيز تضمين خواهد شد.
وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي كه روز جمعه در آغاز سفري 2 روزه به شيراز سفر كرد، پس از زيارت حرم مطهر حضرت احمد بن موسي شاهچراغ (ع)، در شبستان امام خميني اين آستان مقدس حضور يافت و در جمع نمازگزاران جمعه شيراز، گزارشي از دستاوردها و برنامه هاي دولت تدبير و اميد ارائه كرد.
وي عصر سه شنبه در سفر به شهرستان داراب، در آيين بهره برداري از درمانگاه تامين اجتماعي اين شهر و شوراي اداري اين شهرستان شركت كرد.
حضور در جمع فعالان تشكل هاي كارگري استان و شركت در آيين بهره برداري از پروژه 512 واحدي تعاوني مسكن فرهنگيان شيراز و جلسه شوراي اشتغال استان ديگر برنامه هاي روز شنبه شريعتمداري در سفر به استان فارس بود.
6122/ 2027

سرخط اخبار استان‌ها