نمایشگاه نقاشی ' جهان از دیدگاه جوانان ' در باكو برگزار شد

باكو – ایرنا – نمایشگاه نقاشی ' جهان از دیدگاه جوانان ' عصر شنبه به همت رایزنی فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باكو و با همكاری اتحادیه نقاشان جمهوری آذربایجان برگزار شد .

به گزارش ایرنا، این جشنواره همزمان با دهه فجر انقلاب اسلامی و روز جوانان در جمهوری آذربایجان برگزار و نزدیك به 200 نقاشی از 150 هنرمند جوان به نمایش گذاشته شد.
اصغر فارسی ، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در باكو، در آیین گشایش این جشنواره ، با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی به تشریح دستاوردهای كشورمان در چهار دهه اخیر پرداخت .
وی ،دستاوردهای جمهوری اسلامی ایران در حوزه های مختلف فناوری های پیشرفته ، توسعه فناوری نانو ، انرژی هسته ای صلح آمیز و صنایع فضایی، را یادآور شد و افزود: جوانان ایرانی سهم ارزنده ای در توسعه این حوزه ها دارند .
فارسی در بخشی از سخنان خود ، با یادآوری توسعه بیش از پیش روابط ایران و جمهوری آذربایجان مبتنی بر مشتركات تاریخی، فرهنگی و معنوی ، عزم مسئولان دو كشور ، اظهار داشت: جوانان هر دو كشور دوست و برادر نیز باید در زمینه توسعه این روابط ،تلاش بیشتری از خود نشان دهند .
'عارف حسن اف' استاد دانشگاه هنر جمهوری آذربایجان، نیز برگزاری این جشنواره ها را در افزایش انگیزه هنری جوانان و نوجوانان بسیار مهم عنوان كرد .
وی، با اشاره به اینكه بارها به ایران سفر كرده و شاهد توسعه هنر و بخصوص سبك هنر مینیاتوری در ایران بوده است، گفت: علاقمند هستیم تا میزبان نمایشگاه هنرمندان و نقاشان ایرانی در باكو باشیم و یا نمایشگاه مشترك در جمهوری آذربایجان برگزار كنیم .
در این جشنواره فیلم مستند درباره نقش و جایگاه جوانان ایرانی در عرصه های مختلف به نمایش درآمد و به تعدادی از نقاشان برتر دیپلم افتخار اعطا شد .
خاورم ** 337**1579