ورزش جانبازان و معلولان گلستان نیازمند امكانات است

گرگان - ایرنا - مدیركل ورزش و جوانان گلستان گفت: مدال آوری بیشتر ورزشكاران جانباز و معلول گلستان در رویدادهای معتبر و مهم جهانی و آسیایی نیازمند افزایش زیرساخت ها و امكانات اولیه است.

به گزارش خبرنگار ایرنا، بهمن طیبی روز شنبه در مجمع انتخابات هیات ورزش های جانبازان و معلولان گلستان اظهار داشت: در سال های اخیر چندین مدال معتبر توسط ورزشكاران جانباز و معلول استان كسب شد اما كیفیت و كمیت این مدال ها با توجه به استعدادهای فراوان مناطق گوناگون استان باید بیشتر شود.
وی بیان كرد: یكی از روش های افزودن بر تعداد و كیفیت مدال ها، توجه به رفع مشكلات زیرساختی است كه تلاش می كنیم با استفاده از ظرفیت های موجود این كمبودها را كاهش دهیم .
مدیركل ورزش و جوانان گلستان افزود: نیازهای ورزش جانبازان و معلولان با رشته های دیگر ورزشی متفاوت است و تحت پوشش داشتن رشته های متعدد در كنار لزوم توجه به زیرساخت هایی چون مناسب سازی تردد به سالن های ورزشی، مدیریت این هیات ورزشی را دشوار كرده است.
طیبی به برگزاری لیگ جهانی والیبال نشسته در گنبد اشاره كرد و گفت: میزبانی از این رویداد بزرگ ورزشی نقطه عطفی در رونق هر چه بیشتر و جهش چشمگیر این رشته در گلستان است.
بر اساس اعلام مسوولان ورزش گلستان، گنبدكاووس تیرماه سال آینده میزبان مسابقات لیگ جهانی والیبال نشسته است.
در پایان این جلسه و با رای گیری از اعضای مجمع، محمد جهانی نژاد رییس فعلی هیات جانبازان و معلولان گلستان با كسب 14 رای از 15 رای ماخوذه به مدت چهار سال دیگر به عنوان رییس این هیات انتخاب شد.
ورزش جانبازان و معلولان گلستان در دوره های گذشته پارالمپیك و بازی های آسیایی صاحب چندین عنوان با ارزش شد.
در آخرین دوره بازی های آسیایی كه مهرماه امسال در اندونزی برگزار شد، محمد نعمتی و زهرا دانای طوس ملی پوشان گلستانی در والیبال نشسته مردان و زنان و عبدالجلیل قرنجیك در بسكتبال با ویلچر طلا گرفتند و نورمحمد آرخی در پرتاب وزنه دوم شد.
3091

سرخط اخبار استان‌ها