۱۳ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۴۷
کد خبر: 83193391
۰ نفر
دادگاه حكميت ورزش 12 دووميداني كار روس را محروم كرد

تهران- ايرنا- دادگاه حكميت ورزش (CAS)، با انتشار بيانيه اي 12 دووميداني كار روس را به دليل تخطي از قوانين ضد دوپينگ محروم كرد.

به گزارش ايرنا، شبكه تلويزيوني راشا تودي روز شنبه نوشت: كاس كه براساس يافته هاي گزارش مك لارن (گزارش كميسيون بي‌طرف تحت رهبري ريچارد مك‌لارن براي اثبات نقض قوانين ضد دوپينگ توسط ورزشكاران روسي كه گفته مي شود با دخالت دولت اين كشور انجام شده است) كه تحت نظر سازمان جهاني مبارزه با دوپينگ (WADA) به دست آمده است، احكام انضباطي مربوط به اين 12 ورزشكار را صادر كرد، احكامي كه تا سقف هشت سال محروميت را در بر مي گيرد.
در ميان اين محروم شدگان، نام «ايوان اوخوف» قهرمان پرش ارتفاع المپيك 2012 لندن نيز ديده مي شود.
دادگاه حكميت ورزش به نيابت از فدراسيون جهاني ورزش هاي دو و ميداني (IAAF) و در غياب سازمان مبارزه با دوپينگ روسيه، احكام مربوطه را صادر كرد.
اوخوف و همتاي وي در بخش زنان يعني «اسوتلانا شكولينا» كه در المپيك لندن مدال برنز و يك سال بعد و در رقابت هاي قهرماني جهان مدال طلا را كسب كرده بود؛ هر 2، چهار سال محروم شدند.
علاوه بر اين، مدال هاي اين 2 ورزشكار از آنها پس گرفته شد تا روسيه 2 مدال ديگري كه جريان المپيك 2012 به دست آورده بود را از دست دهد.
روسيه در راستاي عمل به تعهدات خود در جهت ورود مجدد به سازمان جهاني مبارزه با دوپينگ، اخيرا اجازه دسترسي وادا را به اطلاعات آزمايشگاه جنجال برانگيز ضد دوپينگ مسكو را صار كرد.
ورزشي**3991**2024