هفدهمين نمايشگاه يراق آلات، ماشين آلات و چوب آغاز بكار كرد

تهران- ايرنا- هفدهمين نمايشگاه يراق آلات، ماشين آلات و چوب، تجهيزات و صنايع وابسته امروز (شنبه) با حضور 200 شركت داخلي و خارجي در تهران گشايش يافت.

به گزارش خبرنگار اقتصادي ايرنا، اين نمايشگاه كه در فضايي به مساحت 33 هزار متر مربع در هفت سالن در محل نمايشگاه هاي بين المللي تهران برگزار مي شود با حضور «بهمن حسين زاده» مديرعامل شركت سهامي نمايشگاه هاي بين المللي جمهوري اسلامي ايران افتتاح شد.
به گفته برگزاركنندگان نمايشگاه با وجود فرارسيدن سال نوي چيني، اين دوره از نمايشگاه با استقبال مناسبي از سوي خارجي ها مواجه شده به طوري كه شاهد حضور 17 شركت خارجي هستيم.
مديرعامل شركت بين المللي سهامي بين المللي نمايشگاه هاي بين المللي ايران در اين مراسم در جمع خبرنگاران، افزود: ايران اسلامي در توليد ام.دي.اف و صنايع چوب بسيار پيشرفته است و اين نمايشگاه محلي براي بروز توانمندي هاي شركت هاي داخلي و تحقق شعار امسال در حمايت از كالاهاي ايراني است.
حسين زاده خاطرنشان كرد: اين نمايشگاه از امروز تا شانزدهم بهمن همه روزه از ساعت 9 تا 17 پذيراي علاقه مندان و صنعتگران است.
همچنين «سيد فريد موسوي» نائب رئيس كميسيون اقتصادي مجلس در جمع خبرنگاران گفت: صنعت چوب به دليل تلاقي آن با مباحث هنري از جايگاه ويژه‌اي در كشور برخوردار است، اما در سال هاي اخير اين صنعت همچون ساير صنايع از مسائل و مشكلاتي رنج مي‌برد.
وي ابراز اميدواري كرد با برنامه‌ريزي دولت و مصوبه هاي مجلس شوراي اسلامي، بتوان صنعت را به صورت عام و صنعت يراق آلات را به صورت خاص از اين وضعيت خارج كرد.
موسوي همچنين اظهار اميدواري كرد نمايشگاه فعلي بستري براي توسعه صادرات كشور باشد كه در شرايط كنوني جامعه از اهميتي خاص و دو چندان برخوردار است.
وي تاكيد كرد: در شرايط خاص اقتصادي حاضر و براي مواجهه با تحريم‌ها، صادرات بايد در اولويت برنامه‌هاي اقتصادي دولت قرار بگيرد.
اين نماينده مجلس خاطرنشان كرد: مجلس شوراي اسلامي 2 موضوع رفع موانع توليد و بهبود فضاي كسب و كار را در اولويت قرار داده است.
وي يادآور شد: متاسفانه بخش هايي از قانون بهبود فضاي كسب و كار به خوبي اجرا نشده كه اين مسائل همگي مشخص شده و اميد مي رود مجلس در همكاري با دولت بتواند مشكلات را رفع و اين قانون را به طور كامل اجرا كند، زيرا براي كل صنعت كشور بويژه صنايع كوچك و متوسط موثر خواهد بود.
موسوي ادامه داد: برخي مفاد اين قانون نيازمند بازنگري است، در اين پيوند كميته‌هايي در مجلس تشكيل شده تا در جهت بهبود قانون نسبت به انجام اقدامات لازم اقدام كند.
وي تاكيد كرد: اجرايي شدن اين قانون مي‌تواند در بهبود واقعي فضاي كسب و كار و تحقق برنامه‌هاي رونق اقتصادي مفيد واقع شود.
به گفته اين نماينده مجلس، در بحث اجرا نيز برخي دستگاه ها نسبت به اجراي كامل اين 2 قانون كوتاهي‌هاي داشته و به صورت ناقص اجرا كردند كه اين موارد نيز از سوي مجلس تعيين شده است.
وي گفت: بخش هايي از اين قانون نيز بايد با مشاركت اتاق‌هاي بازرگاني و بخش خصوصي به اجرا مي‌رسيد كه متاسفانه در اين زمينه نيز غفلت هايي وجود داشته است.
موسوي ابراز اميدواري كرد مجلس بتواند پس از خاتمه مباحث بودجه اي، درباره قوانين رفع موانع توليد و بهبود فضاي كسب و كار، اقدام به بازنگري و نظارت هاي لازم كند.
اقتصام** 3065**9132**2022