۱۳ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۱۲:۰۶
کد خبر: 83193285
۰ نفر
وزیر كار: امكان تعیین درصد رشد حقوق برای سال آینده ممكن نیست

شیراز- ایرنا- وزیر تعاون ، كار و رفاه اجتماعی گفت :امكان تعیین درصد رشد حقوق برای سال آینده ممكن نیست و باید علاوه بر حقوق ثابت و میزان افزایش حقوق بسته های حمایتی مختلفی نیز برای افزایش توان خرید جامعه كارگری در نظر گرفته شود.

به گزارش ایرنا، محمد شریعتمداری روز شنبه در شورای هماهنگی دستگاه های اجرایی و نشست مشترك تشكل های كارگری و كانون بازنشستگان تامین اجتماعی شكل گیری و ایجاد تشكل‌های كارگری را یكی از دستاوردهای انقلاب اسلامی در ایران دانست و گفت : جامعه كارگری یكی از ارزش‌های انقلاب و یكی از همراهان امام در روند انقلاب بود.

** مطالبات تامین اجتماعی
شریعتمداری گفت: مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت افزایش داشته و سال گذشته 50 هزار میلیارد تومان تهاتر برای پرداخت مطالبات این سازمان صورت گرفت.
وی اضافه كرد:پیشنهاد شده است كه پنج هزار میلیارد تومان اوراق مشاركت توسط دولت انتشار یابد تا بخش قابل توجهی از مطالبات تامین اجتماعی از این طریق پرداخت شود.
شریعتمداری درباره عدم پرداخت مطالبات مراكز درمانی تامین اجتماعی نیز گفت: پرداخت نكردن مطالبات وزارتخانه به واحدهای درمانی باعث افزایش مطالبات این مراكز شده كه اگر بموقع پرداخت نشود دفترچه درمان تامین اجتماعی كم ارزش خواهد شد.
او اضافه كرد: كمتر از 7 درصد تخت های بیمارستانی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند و در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی ٣٤٤ مركز غیر ملكی درمانی دارد.

** حقوق كارگران
وزیر كار گفت: شاخص های رشد اقتصادی جامعه افتخارآمیز است اما شاخص حداقل دستمزد كارگران در كشور مناسب نیست و ناچیز بودن این شاخص باعث شد فاصله ای تا نقطه مطلوب افزایش حقوق وجود داشته باشد.
شریعتمداری افزود:امكان تعیین درصد رشد حقوق برای سال آینده ممكن نیست و باید علاوه بر حقوق ثابت و میزان افزایش حقوق بسته های حمایتی مختلفی نیز برای افزایش توان خرید جامعه كارگری در نظر گرفته شود.

** مدیریت جوانان
وی با بیان این كه جوانان باید مدیریت در كشور را در اختیار داشته باشند گفت: دوره مدیریت 80 ساله ها در كشور تمام شده و مدیریت اجرایی به جوانان سپرده شد دیگر مدیر 80 ساله ای در كشور نداریم و در این وزارتخانه نیز هیچ مدیر بازنشسته ای مشغول به فعالیت نیست.
ع.پ /1876