طرح توسعه تولید پنج داروی بیماران خاص در البرز گشایش یافت

كرج - ایرنا- همزمان با دومین روز از ایام الله دهه مبارك فجر ، طرح توسعه تولید پنج داروی ویژه بیماران خاص و صعب العلاج با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در منطقه گرمدره استان البرز به بهره برداری رسید.

به گزارش ایرنا، با گشایش طرح توسعه ساخت این داروها در یكی از واحدهای داروسازی استان البرز،گام موثری برای تامین داروهای ویژه بیماران سرطانی ، هموفیلی و ام . اس برداشته شد.
اجرای طرح توسعه خطوط تولید این داروها ، سالانه 250 میلیون دلار صرفه جویی ارزی داشته و كشور از واردات آنها بی نیاز شد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بهره‌برداری از طرح توسعه خطوط تولیدی این داروها درگفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: گام برداشتن در مسیر تولید این داروها نشان دهنده این است كه جوانان ایرانی به بركت پیروزی انقلاب اسلامی به دانش روز دست یافته اند.
رضا رحمانی افزود: رفع وابستگی به واردات داروهای استراتژیك از موفقیت های بزرگ كشور است كه استان البرز در این زمینه از پیشگامان صنعت دانش بنیان به شمار می رود.
وی بیان داشت: حضور شركت های دانش بنیان و فناور داخلی می‌تواند زمینه‌ساز حفظ جایگاه ایران در عرصه فناوری ها و صادرات جهان باشد.
رحمانی دامه داد كه دانشمندان ایرانی می توانند به محصولات دانش‌بنیان دست پیدا كرده چرا كه بسیاری از دستاوردهای علمی كشورمان در جهان كم نظیر هستند.
اكنون حدود 80 واحد تولید دارو و لوازم آرایشی بهداشتی در استان البرز فعالیت دارند.
7414/ 6155