دانشگاه ها در شرایط تحریم نقش سازنده تری دارند

بوشهر- ایرنا- مدیر عامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی گفت: تحریم ها و شرایط سخت اقتصادی فرصتی برای دانشگاه هاست كه با نقش آفرینی بیشتر، خدمات برجسته تری به كشور و مردم داشته باشند.

به گزارش ایرنا، سید ضیاء هاشمی در نشست با رئیسان دانشگاه های استان بوشهر افزود: دانشگاه ها ظرفیت علمی بالایی دارند كه می توانند به شناسایی و حل مشكلات كشور و جامعه بپردازند.
وی تصریح كرد: با توجه به این توانمندی و ظرفیت ها، شرایط دشوار اقتصادی جامعه می تواند فرصتی برای پیشرفت بیشتر دانشگاه ها و حضور موثر تر آنها دربهبود شرایط كشور باشد.
هاشمی گفت: ایرنا آماده است تا با دانشگاه ها در بخش های رسانه ای و اتاق فكر همكاری داشته باشد و توانایی ها و دستاورهای آنها را به شایستگی بازتاب دهد.
هاشمی در بخش دیگری از سخنان خود با تاكید براینكه باید آرمان های انقلاب را بدرستی تفسیر كرد، اظهارداشت: تحقق آرمان های انقلاب مستلزم مشاركت، امیدواری و فضای آزاد و مناسب برای حضور اثر گذار نخبگان و گفت وگوی انتقادی آنان در حوزه های اجتماعی، فرهنگی و سیاسی است.
وی بیان كرد: اگر فضای نقادی باشد نق زدن كم و محیط به فضای گفت وگوی انتقادی سازنده تبدیل می شود.
هاشمی بیان كرد: در زمان حاضر با ثبات و اقتدار نظام اسلامی وقت آن رسیده است كه گفت وگوی انتقادی را ترویج دهیم و معایب و محاسن را با هم ببنیم.
وی اضافه كرد: در بحث رسانه ای برخی هنوز به ادبیات تبلیغی و روش های سنتی یك سویه پناه می برند كه باعث بی اعتمادی مخاطبان و باورناپذیری پیام ها می شود.
هاشمی تاكید كرد: با همه مشكلات موجود در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب، نظام اسلامی كارنامه قابل دفاعی دارد.
مدیرعامل سازمان خبرگزاری جمهوری اسلامی به منظور دیداری سه روزه سه شنبه شب وارد استان بوشهر شد.
دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر، استاندار، حضور در نشست های شورای اطلاع رسانی و روابط عمومی ها و شورای اداری، سخنرانی در جمع رئیسان دانشگاه ها، افتتاح سالن كنفرانس شهدای ایرنا و بازدید از مراكز فرهنگی بوشهر از جمله برنامه های مدیرعامل ایرنا در سفر به این استان است.
6043/7212