۱۲ بهمن ۱۳۹۷،‏ ۴:۴۴
کد خبر: 83191982
۰ نفر
ویروس آنفولانزا جان 39 نفر را در ایتالیا گرفت

رم - ایرنا - ویروس آنفولانزا در چهار ماه اخیر جان 39 نفر را در ایتالیا گرفت.

به گزارش بامداد جمعه ایرنا، موسسه عالی بهداشت ایتالیا اعلام كرد كه از ماه اكتبر (مهر - آبان) تاكنون 39 نفر در ایتالیا بر اثر ویروس آنفولانزا جان خود را از دست داده است. همچنین 191 نفر به دلیل وخامت بیماری در بیمارستان تحت مراقبت هستند.
بر اساس این گزارش، سن اكثر قربانیان ویروس آنفولانزا بالای 50 سال است و 84 درصد از موارد ابتلا به این ویروس، بخاطر نزدن واكسن ضد انفولانزا است. 77 درصد از ابتلای شدید به آنفولانزا و در 82 درصد از قربانیان این ویروس، حداقل یك مورد خطر قبلی مانند دیابت، تومور، بیماری های قلبی و عروقی، تنفسی و چاقی وجود دارد.
بر اساس داده های موسسه عالی بهداشت، تاكنون مجموعا سه میلیون و 605 هزار نفر در ایتالیا مبتلا به ویروس آنفولانزا شده اند. در حالی كه شمار افراد مبتلا به آنفولانزا رو به افزایش است و تنها در یك هفته گذشته به 725 هزار نفر سرایت كرده است كه خود ركورد جدید محسوب می شود.
با اینكه آنفولانزا یك بیماری وخیم محسوب نمی شود ولی برخی افراد به ویژه بیماران و سالمندان ممكن است دچار پیچیدگی شده و ممكن است به ذات الریه مبتلا شوند برای همین كارشناسان از مردم دعوت به واكسن آنفولانزا می كنند.
شبد**اروپام**461**1379