كره شمالی: تحریم و مذاكره با یكدیگر همخوانی ندارند

پكن- ایرنا پیونگ یانگ خواستار برداشتن تحریم های واشنگتن و سازمان ملل علیه این كشور پیشاپیش دومین دیدار سران آمریكا و كره شمالی در اواخر این ماه شد و تاكید كرد تحریم و مذاكره با یكدیگر همخوانی ندارند.

به گزارش ایرنا روزنامه 'رودونگ سینمون' روزنامه حزب حاكم بر كره شمالی روز پنجشنبه در مطلبی نوشت: بهبود روابط و تحریم ها نمی توانند در كنار هم قرار گیرند اگر پایه بهبود روابط ، احترام و اعتماد متقابل باشد، می توان گفت كه اساس تحریم ها نیز خصومت و مقابله است برای كره شمالی كه با اتكا به خود توسعه می یابد، هیچ تحریمی عملی نیست.
این روزنامه پیشنهاد 'نخست غیر اتمی شدن شبه جزیره كره سپس كاهش تحریم' را مورد انتقاد قرار داد و تاكید كرد طرف ها باید با عملكرد واقعی نسبت به حسن نیت كره شمالی واكنش نشان دهند.
رودونگ سینمون بار دیگر بر موضع قاطع كره شمالی در بهبود مناسبات كره شمالی و آمریكا و ایجاد نظام صلح پایدار شبه جزیره كره تاكید كرد و نوشت: كسانی كه بر ادامه تحریم و اعمال فشار بر كره شمالی قبل از تحقق عاری بودن شبه جزیره كره از سلاح های هسته‌ای تاكید می كنند، نمی خواهند شاهد بهبود یافتن مناسبات كره شمالی و آمریكا و ثبات شبه جزیره كره باشند.
در ادامه این مطلب آمده است: مذاكرات كره شمالی و آمریكا پس از برگزاری دیدار سران دو كشور در سنگاپور در مدت شش ماه با بن بست روبرو بوده است و دلیلش نیز همین پیشنهاد بی فایده 'اول خلع سلاح بعد كاهش تحریم ها' بوده است.
این مقاله نیروهای دشمن را كه بر تحریم و اعمال فشار بر كره شمالی پایبند هستند، به فكر كردن و عمل منطقی دعوت كرد و نوشت: برقراری مناسبات جدید كره شمالی و آمریكا و ایجاد نظام صلح پایدار و محكم شبه جزیره كره موضع قاطع كره شمالی است.
این هشدار كره شمالی در حالی است كه «مایك پمپئو» وزیر خارجه آمریكا اعلام كرد دور دوم مذاكرات دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریكا و كیم جونگ اون رهبر كره شمالی در اواخر ماه فوریه (اسفندماه) در یك كشور آسیایی برگزار خواهد شد.
اولین نشست رهبران دو كشور آمریكا و كره شمالی در خرداد ماه در سنگاپور، با درخواست برای غیرهسته ای سازی كامل، قابل تایید و غیرقابل برگشت و همچنین كنار گذاشتن زرادخانه هسته ای و موشك های بالستیك با توسط كره شمالی همراه شد.
**آساق**1904**