گفت و گوهای تجاری چین و آمریكا در واشنگتن برگزار شد

پكن- ایرنا- مذاكرات سطح بالای ایالات متحده آمریكا و چین با هدف پایان بخشیدن به اختلاف تجاری بین دو كشور از جمله در مورد مالكیت معنوی، انتقال تكنولوژی به چین و كاهش تعرفه ها، در واشنگتن آغاز شد.

به گزارش ایرنا، شینهوا روز پنجشنبه گزارش كرد یكی از موضوعات اصلی مورد بحث در این گفت و گوها كه از روز چهارشنبه به وقت محلی آغاز شده این است كه چین تا چه اندازه مایل به مصالحه بر سر حقوق مالكیت معنوی و دیگر موضوعاتی است كه آمریكا را نگران می سازد.
در ابتدای این گفت و گوهای دو روزه 'رابرت لایت هایزر' نماینده تجاری آمریكا، در واشنگتن از این هیات چینی استقبال كرد او ریاست هیات آمریكایی را بر عهده دارد.
'لیو هه' معاون نخست وزیر چین نیز در پاسخ گفت او امیدوار است گفت و گوهای سازنده ای صورت گیرد.
از زمانی كه رهبران آمریكا و چین ماه گذشته در نشستی موافقت كردند كه آمریكا اعمال تعرفه های سنگین تر بر محصولات چینی را تا اول ماه مارس متوقف كند، این دو كشور مشغول گفت و گوهای تجاری بوده اند.
این دو كشور بر سر اقداماتی برای توقف نقض حقوق مالكیت معنوی و حمله سایبری توسط چین، و رفتار چین در وادار كردن شركت های خارجی كه در چین فعالیت دارند به انتقال فناوری هایشان با هم اختلاف نظر دارند.
دولت چین در حال تدارك قانون جدیدی است كه انتقال اجباری فناوری از شركت های خارجی كه در این كشور فعالیت دارند را منع می كند و خواستار تفاهم با آمریكا است.
اما آمریكا چیزی بیش از یك تعهد شفاهی می خواهد و خواستار ایجاد چارچوبی است كه اجرای این ممنوعیت را تضمین می كند.
**آساق**1904**