شب خاطره شهيد باقري در تبريز برگزار شد

تبريز - ايرنا - سيزدهمين شب خاطره دفاع مقدس با موضوع گراميداشت ياد و خاطره سرلشكرشهيد حسن باقري امروز دوشنبه در تبريز برگزار شد.

به گزارش ايرنا، مسئول موسسه «شهيد باقري» و پايه‌گذار يگان زرهي سپاه، در اين مراسم با بيان اين كه شهيد باقري نابغه جنگ بود، گفت: اين شهيد بزرگوار جوان ترين و يكي از شاخص ترين فرماندهان دفاع مقدس بود و استراتژي نظامي و اثرگذاري وي در جنگ فوق العاده بود.
سردار فتح‌الله‌ جعفري، راه و روش سرلشكر باقري در عمليات ها را متفاوت خواند و افزود: تفكرنظامي شهيد باقري به نوعي بود كه بسياري از بحران هاي پيش آمده در طول جنگ را با مديريت هوشمندانه به فرصت و پيروزي مبدل مي كرد و بر پايه همين مديريت حساب شده و منطقي، توانست موفقيت هاي چشمگيري به دست آورد.
دبير «كنگره ملي شهيد حسن باقري» هم با بيان اين كه شهيد باقري از مردان فراموش نشدني آذربايجان است، گفت: خدمات ارزنده اين شهيد بزرگوار، مايه مباهات است و هرگز از حافظه تاريخ ايران اسلامي پاك نخواهد شد.
سردار عزت الله جعفري افزود: شهيد حسن باقري، عنصر راهبردي جنگ بود كه هم اوضاع جبهه جنگ شناخت داشت و هم به راهبردهاي جنگ آشنا بود.
شب خاطره سرلشكرشهيد حسن باقري با حضور رزمندگان، ايثارگران، خانواده هاي معظم شهدا واقشار مختلف مردم در سينما قدس تبريز برگزار شد.
غلامحسين افشردي معروف به حسن باقري، جوان‌ترين فرمانده دفاع مقدس بود و نقش مهم و اثرگذاري در موفقيت رزمندگان اسلام در عمليات‌ هاي فتح‌المبين، رمضان، بيت‌المقدس و آزادسازي خرمشهر داشت.
518